ОНП Релігієзнавство 2021

Філософський факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
ОНП Релігієзнавство 2021
Код освітньої програми
1072
Кваліфікація, що присуджується
Магістр релігієзнавства
Тривалість освітньої програми
2 роки
Кількість кредитів
120
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Гуманітарні науки
Спеціальність
Релігієзнавство
Особливі умови прийому
Першій рівень вищої освіти (диплом бакалавра)
Механізми визначення попереднього навчання
На базі вступних випробувань, що проводяться у формі:
• єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту; • фахового вступного випробування, що проводить Університет.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Атестація випускників освітньо-наукової програми спеціальності 031 "Релігієзнавство" проводиться відкрито і публічно у формі кваліфікаційного іспиту з релігієзнавства та публічного захисту кваліфікаційної роботи, та завершується видачею документу встановленого зразка про присудження йому ступеня магістра із присвоєнням кваліфікації: Магістр релігієзнавства.
Профіль програми
Програмні результати навчання
Освітня програма забезпечує 13 програмних результатів навчання (ПРН): 1.Оцінювати власну навчальну та науковопрофесійну діяльність, конструювати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку і професійного самовдосконалення. 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової й усної комунікації, в тому числі для наукового і професійного спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного розв’язання складних задач у сфері релігієзнавства, дотримуватися правил академічної доброчесності. 4. Оцінювати і критично аналізувати державноконфесійні, міжконфесійні та міжрелігійні відносини, стан релігійної свободи і релігійної безпеки в Україні та світі. 5. Пропонувати шляхи вирішення суспільнорелігійних проблем у складних і непередбачуваних умовах, що передбачає застосування релевантних підходів та прогнозування. 6. Ефективно взаємодіяти у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різних рівнів, релігійними організаціями, віруючими й невіруючими особами. 7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрями та школи класичного і сучасного релігієзнавства. 8. Систематизувати факти релігійного життя суспільства, інтерпретувати релігійні події та явища на основі розуміння специфіки впливу релігії на суспільні процеси. 9. Зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію з питань релігієзнавства до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються. 10. Приймати ефективні рішення при розв’язанні складних задач і проблем релігієзнавства та у ширших контекстах, зокрема в умовах неповної інформації та суперечливих вимог. 11. Розробляти наукові і прикладні проекти у сфері релігієзнавства з урахуванням цілей та обмежень, а також соціальних, економічних і правових аспектів. дослідження, аналізувати результати, обґрунтовувати висновки.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Письмово-усні та письмові іспити, заліки, звіти навчальних практик, усні презентації, есе, поточний контроль, контрольні роботи, письмово-усний кваліфікаційний іспит з релігієзнавства, захист кваліфікаційної роботи, диференційований залік. Шкала оцінювання: Відмінно 90-100; Добре 75-89; Задовільно 60-74; Незадовільно 0-59; Зараховано 60-100; Не зараховано 0-59.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
-
Практика та стажування
Програма орієнтована на підготовку випускників до подальшого працевлаштування за фахом, що передбачає обов’язкову асистентську практику у вищих навчальних закладах тривалістю 4 тижні та науково-дослідну практику в організаціях, що займаються питаннями релігії тривалістю 4 тижні.
Навчання на робочому місці
Студентоцентроване навчання, самонавчання, проблемно-орієнтоване навчання, навчання через практично-орієнтовані наукові семінари, які відбуваються на базах практики в департаментах у справах релігії, онлайн-навчання. Під час останнього року половина часу дається на написання завершальної кваліфікаційної роботи, яка також презентується та обговорюється за участі викладачів та одногрупників.
Гарант освітньої програми
Ірина Валентинівна Шавріна
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет
Професійні профілі випускників
Робочі місця в науково-дослідних, освітніх закладах (молодший науковий співробітник, викладач закладу вищої освіти), аналітична робота із релігійними організаціями, їх статутами та установчими документами (аналітик), органах державної влади та місцевого самоврядування (фахівець у питаннях релігії та культів, консультант).
Доступ до подальшого навчання
Особа, яка закінчила навчання за цією освітньо-науковою програмою та здобула освітній ступень магістра, може продовжити навчання на третьому (докторському) освітньо-науковому рівні вищої освіти, підвищувати професійну кваліфікацію та здобувати післядипломну освіту.

Дисципліни

У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни

Педагогіка вищої школи та педагогічна майстерність викладача
Кваліфікація: ОК.01, 2023/2024
Методика викладання філософії та релігієзнавства у закладах вищої освіти
Кваліфікація: ОК.02, 2023/2024
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Кваліфікація: ОК.04, 2023/2024
Проблеми перекладу релігієзнавчої термінології (англійською мовою)
Кваліфікація: ОК.09, 2023/2024
Орієнтальне християнство в сучасному світі
Кваліфікація: ОК.14, 2023/2024
Сучасна релігійна філософія
Кваліфікація: ОК.15, 2023/2024
Релігійні смисли в культурній спадщині українських мислителів ХХ століття
Кваліфікація: ОК.19, 2023/2024
Основи релігієзнавчої експертизи
Кваліфікація: ОК.20, 2023/2024
Курсова робота
Кваліфікація: ОК 21., 2023/2024
Іконологія
Кваліфікація: ОК.16, 2023/2024
Православ'я в сучасній Україні
Кваліфікація: ОК.17, 2023/2024
Релігія і глобалізація
Кваліфікація: ОК.18, 2023/2024
Професійна та корпоративна етика
Кваліфікація: ОК.10, 2023/2024
Психологія вищої школи
Кваліфікація: ОК.11, 2023/2024
Феноменологія релігії
Кваліфікація: ОК.13, 2023/2024
Релігійна антропологія
Кваліфікація: ОК.05, 2023/2024
Міжконфесійні відносини в системі національної безпеки України (англійською мовою)
Кваліфікація: ОК.08, 2023/2024