Феноменологія релігії

Освітня програма: ОНП Релігієзнавство 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Феноменологія релігії
Код дисципліни
ОК.13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
1. Оцінювати власну навчальну та науковопрофесійну діяльність, конструювати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку і професійного самовдосконалення. 7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрями та школи класичного і сучасного релігієзнавства. 9. Зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію з питань релігієзнавства до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати особливості викладу вірогідних форм феноменології релігії, зміст сакрального та його характеристики, семантику сакральних маніфестацій. 2. Вміти пояснити можливі варіанти розв’язання питань феноменології релігії та орієнтуватися у першоджерелах. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та критичного аналізу джерел; використання іншомовних фахових інформативних джерел з тематики феноменології релігії.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна складається з двох частин : Частина 1. Загальні питання феноменології релігії. Екзистенціали. Частина 2. Сакральності елементів, істот, постатей, дій та рівнів свідомості людини.
Рекомендована та необхідна література
1. Дюркгейм Е. Первісні форми релігійного життя. – К.: Юніверс, 2002. – 424 с. 2. Еліаде М. Священне і мирське; Міфи, сновидіння, містерії; Мефістофель і андрогін; Окультизм, ворожбитство та культурні уподобання. К.: Основи, 2001. – 592 с. 3. Каюа Р. Людина та сакральне. – К.: Ваклер, 2003. – 256 c. 4. Bataille G. Théorie de la religion // Bataille G. Œuvres complètes VII. – Paris: Gallimard, 1976. – P. 281-363. 5. Guénon R. Symboles de la science sacrée. – Paris: Les Éditions Gallimard, 1962. – 439 p. 6. Girard R. La Violance et le Sacré. – Paris: B. Grasset, 1972. – 453 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх (двох) частин навчальної дисципліни. Загальна семестрова оцінка складаються із балів, отриманих за 1) аудиторну роботу (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах), 2) індивідуальна самостійна робота, 3) дві тест-контрольні роботи, з урахуванням коефіцієнту 0,6. Всі види робіт в семестрі мають в підсумку: - в максимальному вимірі 100 балів х 0,6 = 60 балів - в мінімальному вимірі 60 балів х 0,6 = 36 балів Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни