Освітньо-професійна програма "Економіка бізнесу"

Економічний факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Освітньо-професійна програма "Економіка бізнесу"
Код освітньої програми
Кваліфікація, що присуджується
Магістр економіки за освітньою програмою «Економіка бізнесу»
Тривалість освітньої програми
2 роки
Кількість кредитів
120
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Соціальні та поведінкові науки
Спеціальність
Економіка
Особливі умови прийому
Диплом бакалавра. Вимоги для вступу: Перший рівень вищої освіти (6 рівень НРК) або вищий рівень.
Механізми визначення попереднього навчання
Диплом бакалавра.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Підготовка висококваліфікованих професіоналів з економіки, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і прикладними навичками, здатних вирішувати дослідницькі й управлінські завдання та проблеми функціонування економічних систем різного рівня, зокрема на рівні компаній, що характеризуються невизначеністю умов та вимог.
Профіль програми
Програмні результати навчання
1. Формулювати, аналізувати та синтезувати рішення науково-практичних проблем. 2. Розробляти, обґрунтовувати і приймати ефективні рішення з питань розвитку соціально-економічних систем та управління суб’єктами економічної діяльності. 3. Вільно спілкуватися з професійних та наукових питань державною та іноземною мовами усно і письмово. 4. Розробляти соціально-економічні проєкти та систему комплексних дій щодо їх реалізації з урахуванням їх цілей, очікуваних соціально-економічних наслідків, ризиків, законодавчих, ресурсних та інших обмежень. 5. Дотримуватися принципів академічної доброчесності. 6. Оцінювати результати власної роботи, демонструвати лідерські навички та уміння управляти персоналом і працювати в команді. 7. Обирати ефективні методи управління економічною діяльністю, обґрунтовувати пропоновані рішення на основі релевантних даних та наукових і прикладних досліджень. 8. Збирати, обробляти та аналізувати статистичні дані, науково-аналітичні матеріали, необхідні для вирішення комплексних економічних завдань. 9. Приймати ефективні рішення за невизначених умов і вимог, що потребують застосування нових підходів, методів та інструментарію соціально-економічних досліджень. 10. Застосовувати сучасні інформаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення у соціально-економічних дослідженнях та в управлінні соціально-економічними системами. 11. Визначати та критично оцінювати стан та тенденції соціально-економічного розвитку, формувати та аналізувати моделі економічних систем та процесів. 12.Обґрунтовувати управлінські рішення щодо ефективного розвитку суб’єктів господарювання, враховуючи цілі, ресурси, обмеження та ризики.13. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні наслідки управлінських рішень. 14. Розробляти сценарії і стратегії розвитку соціально-економічних систем. 15. Організовувати розробку та реалізацію соціально-економічних проектів із врахуванням інформаційного, методичного, матеріального, фінансового та кадрового забезпечення.16. Розробляти сценарії забезпечення розвитку потенціалу та конкурентних переваг підприємства на внутрішньому та зовнішньому ринках в умовах глобалізації. 17. Організовувати формування стратегічних платформ підприємства з урахуванням вартісно- орієнтованого та соціально-відповідального корпоративного управління.18. Застосовувати інструментарій забезпечення організаційного розвитку та організаційних змін, корпоративної реструктуризації та антикризового управління з урахуванням соціально-економічних наслідків для бізнесу та суспільства. 19. Формувати високий рівень корпоративної та професійної етики у процесі управління персоналом підприємства з метою зростання якості людського капіталу та корпоративної культури.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Заочна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Письмові іспити й диференційовані заліки, усне та письмове опитування, тестування, підготовка есе, захист одноосібних та групових проектів, презентації в РР, письмові контрольні роботи, захист курсових робіт, звіту з практики, випускної дипломної роботи.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Практика та стажування
Практика в різних сферах економічної діяльності на посадах, пов’язаних з виконанням науково-дослідницьких, проектно-економічних, аналітичних, організаційно-управлінських робіт у державних та приватних бізнес-структурах а також в органах державної та місцевої влади; освітня та наукову діяльність у вищих навчальних закладах і дослідницьких центрах.
Навчання на робочому місці
Навчання здійснюється з використанням традиційних та інноваційних методів: проведення лекційних та семінарських занять, комп’ютерних тренінгів, організації самостійної дистанційної роботи, науково-дослідної практики, залучення до індивідуальної та колективної наукової роботи.
Гарант освітньої програми
Тетяна Миколаївна Литвиненко
Кафедра економіки підприємства
Економічний факультет
Професійні профілі випускників
Програма поглиблює фундаментальні знання з економіки, розвиває знання щодо соціально-економічних процесів та закономірностей функціонування та розвитку підприємства і бізнесу. Формує навички наукових досліджень. Дана програма дозволяє працювати в різних сферах економічної діяльності на посадах, пов’язаних з виконанням науково-дослідницьких, проектно-економічних, аналітичних, організаційно-управлінських робіт у державних та приватних бізнес-структурах а також в органах державної та місцевої влади; освітня та наукову діяльність у вищих навчальних закладах і дослідницьких центрах.
Доступ до подальшого навчання
Можливість навчатися за програмами третього рівня вищої освіти на здобуття освітньо-наукового ступеню доктора філософії за цією ж галуззю знань або ж за суміжними та здобувати додаткові кваліфікації в системі освіти дорослих.