Геодезія та землеустрій
Географічний факультет
Інформація про освітню програму
Назва освітньої програми
Геодезія та землеустрій
Код освітньої програми
20077
Кваліфікація, що присуджується
Бакалавр із геодезії та землеустрою
Тривалість освітньої програми
4 роки
Кількість кредитів
240
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
6
Рівень кваліфікації
Перший (бакалаврський)
Галузь знань
Архітектура та будівництво
Спеціальність
Геодезія та землеустрій
Особливі умови прийому
Повна загальна середня освіта або диплом молодшого спеціаліста (за умови зарахування за скороченою програмою при вступі на основі диплому молодшого спеціаліста перезараховується до 60 кредитів ЄКТС від загального обсягу)
Механізми визначення попереднього навчання
Диплом про середню освіту або диплом молодшого спеціаліста (за умови зарахування за скороченою програмою)
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
На підставі професійного оволодіння компетентностями, передбачені блоком дисциплін професійного спрямування (мінімально необхідні критерії: рівень опанування блоку дисциплін професійного спрямування з оцінками не менше як 75 балів, оцінка за виробничу практику за спеціальністю не менше як 75 балів,
отримання за комплексний кваліфікаційний іспит оцінки не нижче 75 балів; а також захист кваліфікаційної роботи з оцінкою не нижче 75 балів)
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися в усній та письмовій формах державною та іноземною мовами з питань професійної діяльності.
ПРН 2. Організовувати і керувати професійним розвитком осіб і груп.
ПРН 3. Доносити до фахівців і нефахівців інформацію, ідеї, проблеми, рішення, власний досвід та аргументацію.
ПРН 4. Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативно-правові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей.
ПРН 5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою.
ПРН 6. Знати історію та особливості розвитку геодезії та землеустрою, їх місце в загальній системі знань про природу і суспільство.
ПРН 7. Виконувати обстеження і вишукувальні, топографо- геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи при виконанні професійних завдань з геодезії та землеустрою.
ПРН 8. Брати участь у створенні державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові знімання, геодезичні вимірювання, інженерно-геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва.
ПРН 9.Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою.
ПРН 10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою.
ПРН 11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти.
ПРН 12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри.
ПРН 13. Планувати і виконувати геодезичні, топографічні та кадастрові знімання, опрацьовувати отримані результати у геоінформаційних системах.
ПРН 14. Планувати складну професійну діяльність, розробляти і реалізовувати проєкти у сфері геодезії та землеустрою за умов ресурсних та інших обмежень.
ПРН 15. Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності.
ПРН 16. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру;
ПРН 17. Володіти методами організації топографо-геодезичного і землевпорядного виробництва від польових вимірювань до менеджменту та реалізації топографічної та землевпорядної продукції на основі використання знань з основ законодавства і управління виробництвом.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Письмові та усні іспити, заліки, диференційні заліки, поточний контроль, усні презентації, самостійна робота, захист звітів з практики (навчальні та виробничі), випусковий екзамен (Комплексний кваліфікаційний іспит за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій), захист кваліфікаційної роботи бакалавра (за професійним спрямуванням)
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Практика та стажування
1. Комплексна навчальна практика фахового спрямування (Модуль 1 - Навчальна практика з ґрунтознавства; Модуль 2 - Навчальна топографічна практика) з відривом від теоретичного навчання (5 тижнів).
2. Навчальна топографо-геодезична практика з відривом від теоретичного навчання (6 тижнів).
3. Практикум з інформаційних технологій за фахом з відривом від теоретичного навчання (2 тижні).
4. Виробнича практика з відривом від теоретичного навчання (6 тижнів).
Навчання на робочому місці
Виробнича практика з відривом від теоретичного навчання (6 тижнів).
Гарант освітньої програми
Світлана
Вікторівна
Тітова
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Професійні профілі випускників
Робочі місця в Держгеокадастрі та його структурних підрозділах, Головному центрі державного земельного кадастру та його регіональних і локальних підрозділах, у проектно-пошукових та науково-дослідних, природоохоронних установах, в органах державного та регіонального управління, в компаніях з міського проектування та планування, землевпорядних організаціях та фірмах, агрохолдінгах, державній інспекції з контролю за використанням та охороною земель та її територіальних органах.
Доступ до подальшого навчання
Можливе подальше продовження освіти за другим кваліфікації і отримання додаткової післядипломної освіти. Згідно Закону України «Про землеустрій» та Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» передбачено підвищення кваліфікації та отримання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста, що видається після проведення кваліфікаційного іспиту.
Дисципліни
У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни
Іноземна мова (1-й, 2-й, 7-й сем)
Кваліфікація: ОК 1.,
2021/2022
Вступ до університетських студій
Кваліфікація: ОК 2.,
2021/2022
Фізика
Кваліфікація: ОК 8,
2021/2022
Вища математика (1-й, 2-й сем)
Кваліфікація: ОК 9,
2021/2022
Геологія та ґрунтознавство (Модуль 1 -Геологія, Модуль - 2 - Ґрунтознавство)
Кваліфікація: ОК 11,
2021/2022
Основи гідрології та метеорології
Кваліфікація: ОК 12,
2021/2022
Географія України (1-й сем. - Модуль 1 - Фізична, 2-й сем. - Модуль 2- Соціально-економічна)
Кваліфікація: ОК 13,
2021/2022
Топографія з основами геодезії (всього) ( 1-й, 2-й сем)
Кваліфікація: ОК 16,
2021/2022
Історія розвитку землеустрою та кадастру
Кваліфікація: ОК 22,
2021/2022
Комп’ютерна графіка
Кваліфікація: ОК 25,
2021/2022
Основи географічних інформаційних систем і технологій
Кваліфікація: ОК 27,
2021/2022
Навчальна топографічна практика
Кваліфікація: ОК 34,
2021/2022
Навчальна практика з ґрунтознавства
Кваліфікація: ОК 35,
2021/2022