Навчальна топографічна практика
Освітня програма: Геодезія та землеустрій
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Навчальна топографічна практика
Код дисципліни
ОК 34
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою.
ПР 10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою.
ПР 16. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Метою практики є закріплення та поглиблення теоретичних знань та практичних навичок роботи з геодезичними приладами, одержаних студентами під час вивчення ними курсу «Топографії з основами геодезії»; набуття практичних навичок виконання комплексу польових геодезичних робіт при розвитку знімальних мереж, камеральної математичної обробки результатів польових геодезичних вимірювань, освоєння методики топографічного (тахеометричного) знімання та складання оригіналу топографічного плану місцевості в масштабах 1:500 - 1:1000.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна топографічна практика, перша студентська практика за навчальним планом підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, завершує на 1 курсі вивчення дисципліни «Топографія з основами геодезії» та є логічним продовженням навчального процесу. Навчальна топографічна практика невід’ємна складова частина освітньо-професійної підготовки студентів 1 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньої програми «Геодезія та землеустрій», галузі знань 19 «Архітектура та будівництво», спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» призначена для закріплення теоретичних знань і спрямована на оволодіння методами створення геодезичної основи великомасштабного топографічного знімання в умовах, наближених до виробництва. Навчальна практика повинна надати студентам уявлення про організацію, технологічні схеми здійснення геодезичних робіт на місцевості, технологію та методику їх виконання.
Практика організовується на території Богуславського навчально-наукового постійно діючого природно-гідроекологічного полігону. Це – базовий структурний підрозділ географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що проводить навчально-виховну і методичну діяльність з ряду споріднених спеціальностей, спеціалізацій та навчальних дисциплін, за якими університет здійснює ліцензовану підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів і проводить наукову, науково- дослідну та науково-технічну і господарську діяльність за відповідними напрямами і спрямуваннями базової вищої освіти. Базою практики також може бути географічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Тривалість польової навчальної геодезичної практики студентів 1 курсу складає за планом 4 кредити ECTS - 120 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Топографія з основами геодезії: Підручник / За ред. А.П. Божок, А.М. Молочка. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. - 304 с.
2. Топографія з основами геодезії: Підручник / А.П. Божок, В.Д. Барановський, К.І. Дрич та ін. / За ред. А.П. Божок. - К.: Вища школа, 1995. - 275 с
3. Геодезія. Ч.І. / За ред. С.Г. Могильного, С.П. Войтенка. – Донецьк: ТОВ Дон.ДТУ "Унітех", 2003. – 458 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання навчальної топографічної практики включає закріплення вивчених теоретичних положень і практичних навичок, одержаних впродовж навчального року, та набуття практичного досвіду проведення геодезичних робіт. Останнє полягає у виконанні комплексу топографо-геодезичних робіт, які здійснюються для отримання топографічного плану в масштабі 1:500 (1:1000) на чистій основі.
Програмою практики передбачено проведення підготовчих робіт, виконання кутових і лінійних вимірювань при прокладанні теодолітних ходів, вирівнювання і обчислення планових координат пунктів геодезичного обґрунтування, прокладанні ходів технічного нівелювання, вирівнювання і обчислення висот пунктів теодолітних ходів, тахеометричного знімання території, складання великомасштабного плану за матеріалами топографічного знімання.
Методи та критерії оцінювання
Студенти, які виконали всі завдання згідно програми практики, оформили відповідно до вимог звіт з практики, додатки та топографічний план допускаються до захисту звіту та заліку в останній день практики. Залік є підведенням підсумків роботи кожного студента під час проходження практики, визначення рівня здобутих ним знань і навичок та проводиться у виді побригадно-індивідуального захисту звіту за результатами практики кожним студентом. Оцінювання знань, умінь і практичних навичок студентів на заліку здійснюється за 100-бальною шкалою з наступним переведенням її в традиційну оцінку для фіксації у звітних документах
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни