Навчальна практика з ґрунтознавства
Освітня програма: Геодезія та землеустрій
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Навчальна практика з ґрунтознавства
Код дисципліни
ОК 35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПР 1. Вільно спілкуватися в усній та письмовій формах державною та іноземною мовами з питань професійної діяльності. ПР 5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. ПРН9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосо- вувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою. ПР 11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та земле- устрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування дисциплін природничого циклу, зокрема геології, ґрун- тознавства, гідрології, метеорології тощо для фахової підготовки та оволодін- ня сучасними методами дослідження ґрунтів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика з ґрунтознавства, згідно ОП «Геодезія та земле- устрій» та навчального плану, проводиться після першого курсу теоретичного навчання за дисципліною «Геологія та ґрунтознавство (Модуль 1-Геологія, Модуль 2-Ґрунтознавство)» та є дисципліною щодо закріплення загальних, фахових компетентностей та програмних результатів навчання отриманих здобувачами за результатами теоретичного навчання.
Навчальна практика з ґрунтознавства має своїм основним завданням закріплення і застосування на практиці теоретичних знань, отриманих в університеті, на основі ознайомлення студентів із властивостями та особли- востями різновидів природних ґрунтових тіл.
Рекомендована та необхідна література
1.Нові матеріали до характеристики рослинності та ґрунтів лубенського часу раннього неоплейстоцену України / Сіренко О.А., Матвіїшина Ж.М., Дорошкевич С.П. // Збірник наукових праць Інституту геологічних наук НАН України. – 2017. – Т. 10. – С. 85-94. DOI: https://doi.org/10.30836/igs.2522-9753.2017.142128
2.Розвиток рослинності та ґрунтів центральної частини Придніпровської височини протягом широкинського і марто- носького етапів еоплейстоцену – раннього неоплейстоцену / Сіренко О.А., Матвіїшина Ж.М., Дорошкевич С.П. // Збірник наукових праць Інституту геологічних наук НАН України. – 2019. – Т. 12. – С. 61-69. DOI: https://doi.org/ 10.30836/igs.2522-9753.2019.185744
3. Ґрунти України: властивості, генезис, менеджмент родючості. Навчальний посібник / За ред. В.І. Купчика. – К.: Кон- дор, 2010. – 414 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Під час проходження практики студенти мають сформувати навички
розв’язування теоретичних та прикладних питань в межах їх професійній діяльності в галузі геодезії та землеустрою на прикладі конкретної території – околиць міста Києва та особливостей ґрунтового покриву досліджених клю- чових ділянок (поширення різних генетичних типів ґрунтів, їх профільна бу- дова та властивості, особливості природно-господарського використання тощо).
Методи та критерії оцінювання
1. Після закінчення терміну практики студенти звітують про виконання про- грами та індивідуального завдання. Форма звітності студента про проход- ження практики – письмовий звіт.
2. .У звіті мають бути відомості про виконання студентом усіх розділів про- грами практики та індивідуального завдання, розділи з охорони праці та техніки безпеки, висновки та пропозиції, список використаної літератури тощо. Оформлюється звіт за вимогами, встановленими програмою практи- ки.
Звіт із практики захищають студенти, у призначені терміни. Оцінка за практику вноситься до заліково-екзаменаційної відомості і заліково книж- ки студента за підписом керівника практики.
Оцінювання за формами контролю:
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни