Географія України (1-й сем. - Модуль 1 - Фізична, 2-й сем. - Модуль 2- Соціально-економічна)
Освітня програма: Геодезія та землеустрій
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Географія України (1-й сем. - Модуль 1 - Фізична, 2-й сем. - Модуль 2- Соціально-економічна)
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально- економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою (ПРН 5)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння знаннями з дисципліни «Географія України» студенти повинні:
мати базові знання з курсів природничої географії, соціальної та економічної географії, розуміння основних закономірностей територіальної організації суспільства;
вміти аналізувати причинно-наслідкові зв’язки між процесами і явищами, які призводять до формування різноманітних природних територіальних комплексів; аналізувати причини та оцінювати наслідки економічних і соціальних процесів;
володіти сучасними методами пошуку і систематизації наукових документів та первинної обробки географічної інформації; елементарними навичками аналізу і синтезу географічної інформації, порівняльно-географічного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
дати студентам поглиблені знання про різноманітність природних умов і ресурсів в межах території України, територіальну організацію суспільства України з урахуванням причинно-наслідкових зв'язків природних, соціальних та економічних процесів і явищ; зв’язати в органічне ціле просторові аспекти розвитку господарства держави зі стратегічними напрямками трансформації українського суспільства; сформувати у студентів професійні навички та вміння для розв’язання спеціалізованих завдань та практичних проблем у професійній діяльності, прийняття самостійних рішень під час роботи в конкретних природних, суспільно- економічних та етнокультурних умовах, виховати потребу систематично поповнювати свої знання і творчо їх застосовувати в практичній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Маринич О. М., Шищенко П. Г. Фізична географія України. К.: Знання, 2003 (2005, 2006).
2. Петрина Н. В. Географія України. Частина 1. Фізична географія України: Навчально- методичний посібник. К.: РВЦ ЗСУ, 2021.
3. Багрова Л. А., Боков В. А., Багров Н. В. География Крыма: Учебное пособие. К.: Либідь, 2001.
4. Вишневський В. І. Річки і водойми України. Стан і використання. К.: Віпол, 2000.
5. Географічна енциклопедія України. В 3-х т. К.: Українська енциклопедія, 1989 – 1993.
6. Екологічна енциклопедія. У 3-х т. К.: ТОВ «Центр екологічної освіти та інформації»,2006 – 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
За оцінками поточного контролю та за результатами контрольних робіт виставляється сума балів за окрему змістову частину. За кожну змістову частину (модуль) студент(ка) може отримати до 30 балів (з них по 20 балів – за результатами поточного контролю і максимум по 10 балів – за результатами модульної контрольної роботи). Таким чином, за дві змістові частини (модулі 1 та 2), передбачені програмою, студент(ка) може отримати до 60 балів.
Студентам, які за обидві змістові частини набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум (36 балів), для отримання допуску до залікового тестування необхідно виконати передбачені програмою індивідуальні завдання повторно (але з іншим варіантом завдання) та/або виконати самостійне завдання (наприклад, підготовка реферату). Підсумковий (семестровий) контроль знань студентів з дисципліни – письмовий залік у формі тестування. Максимальна кількість балів за результатами залікового тестування – 40.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни