ОПП Релігієзнавство 2021

Філософський факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
ОПП Релігієзнавство 2021
Код освітньої програми
1186
Кваліфікація, що присуджується
Бакалавр релігієзнавства
Тривалість освітньої програми
4 роки
Кількість кредитів
240
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
6
Рівень кваліфікації
Перший (бакалаврський)
Галузь знань
Гуманітарні науки
Спеціальність
Релігієзнавство
Особливі умови прийому
На базі повної середньої освіти
Механізми визначення попереднього навчання
За результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Атестація випускників освітньо-професійної програми спеціальності 031-релігієзнавство проводиться у формі кваліфікаційного іспиту з релігієзнавства та публічного захисту кваліфікаційної роботи, та завершується видачою документу встановленого зразка про присудження здобувачу ступеня вищої освіти із присвоєнням освітньої кваліфікації: Бакалавр релігієзнавства.
Профіль програми
Програмні результати навчання
Освітня програма забезпечує 16 програмних результатів навчання (ПРН). Під час атестації здобувачів вищої освіти перевіряються наступні програмні результати (ПРН): 1. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово, використовувати мови для ефективної міжкультурної комунікації. 2. Ефективно працювати з інформацією з різних джерел, критично її аналізувати, інтерпретувати, класифікувати, систематизувати з метою розв’язання релігієзнавчих проблем. 3. Мати навички застосування предметних знань з релігієзнавства з метою аналізу актуальних суспільних проблем. 4. Організовувати процес навчання і самоосвіти. 5. Знати і застосовувати у професійній діяльності основні поняття, теорії та методи релігієзнавства. 6. Характеризувати основні етапи історії релігій світу, особливості історичної типології релігійних уявлень. 7. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти, пов’язані з розвитком релігій та конфесій, використовувати їх для розв’язання складних завдань у спеціалізованих сферах професійної діяльності. 8. Критично оцінювати й аналізувати інформацію різних джерел з релігієзнавчої проблематики. 9. Використовувати інформаційні технології для виявлення сучасних тенденцій співіснування релігій та конфесій в умовах глобалізації та міжкультурного діалогу. 10. Аналізувати місце релігієзнавства в системі гуманітарного знання та суспільну роль релігієзнавця. 11. Застосовувати релігієзнавче знання та методи наукового дослідження релігії для практичного вирішення сучасних соціокультурних проблем (забезпечення прав людини на свободу віросповідування, міжрелігійних відносин, міжрелігійного діалогу, державно-церковних відносин, віруючих і невіруючих, релігійної освіти, медичних та екологічних проблем тощо). 12. Презентувати власний погляд у відкритих дискусіях з релігієзнавчої проблематики. 13. Здійснювати аналіз релігійних текстів за допомогою знання однієї із давніх мов.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Письмові та письмово-усні іспити, заліки, звіти навчальних практик, усні презентації, есе, поточний контроль, контрольні роботи, письмово-усний кваліфікаційний іспит з релігієзнавства, захист кваліфікаційної роботи, диференційований залік. Екзаменування здійснюється відповідно до змісту робочої програми навчальної дисципліни. Шкала оцінювання: «відмінно» - 90-100; «добре» - 75-89; «задовільно» - 60-74; «незадовільно» - 0-59.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
-
Практика та стажування
Науково-виробнича практика за фахом є обов’язковим компонентом освітньої програми. Проходження практики відбувається з відривом від теоретичного навчання на базі філософського факультету.
Навчання на робочому місці
Студентоцентроване навчання, самонавчання, проблемно-орієнтоване навчання, навчання через практично-орієнтовані наукові семінари, онлайн навчання. Під час останнього року студенти пишуть кваліфікаційну роботу, яка презентується та обговорюється за участі викладачів та одногрупників.
Гарант освітньої програми
Зоя Володимирівна Швед
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет
Професійні профілі випускників
Будь-які види професійної діяльності у сфері аналітичної роботи із релігійними організаціями, їх статутами та установчими документами (методисти); управління соціальними відносинами та процесами, що вимагають ефективної комунікації (консультант); робочі місця в науково-дослідних, освітніх, релігійних, аналітично-інформаційних інституціях, ЗМІ, органах державної влади (аналітик, дослідник).
Доступ до подальшого навчання
Особа, яка закінчила навчання за цією освітньо-професійною програмою та здобула освітній ступень бакалавра, може продовжити навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти. Набути додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.

Дисципліни

У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни

Вступ до спеціальності
Кваліфікація: ОК. 03, 2021/2022
Історія зарубіжної та української культури
Кваліфікація: ОК.04, 2021/2022
Традиційна логіка
Кваліфікація: ОК.05, 2021/2022
Історія ранніх релігійних вірувань та культів
Кваліфікація: ОК.06, 2021/2022
Історія державності України
Кваліфікація: ОК.07, 2021/2022
Сучасна логіка
Кваліфікація: ОК.08, 2021/2022
Історія стародавньої філософії
Кваліфікація: ОК.10, 2021/2022
Основи екології й безпеки життєдіяльності
Кваліфікація: ОК.27, 2021/2022
Вступ до університетських студій
Кваліфікація: ОК.28, 2021/2022
Основи науково-дослідної роботи
Кваліфікація: ОК.33, 2021/2022
Українська літературна мова
Кваліфікація: ОК.36, 2021/2022
Історія міфології
Кваліфікація: ОК.45, 2021/2022
Латина
Кваліфікація: ОК.46, 2021/2022
Релігія стародавніх цивілізацій та національні релігії ( Частина 1)
Кваліфікація: ОК.48, 2021/2022
Релігія стародавніх цивілізацій та національні релігії ( Частина 2)
Кваліфікація: ОК.48, 2021/2022
Іноземна мова
Кваліфікація: ОК.01, 2021/2022