Вступ до спеціальності

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Вступ до спеціальності
Код дисципліни
ОК. 03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 5. Знати і застосовувати у професійній діяльності основні поняття, теорії та методи релігієзнавства. ПРН 6. Характеризувати основні етапи історії релігій світу, особливості історичної типології релігійних уявлень. ПРН 7. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти, пов’язані з розвитком релігій та конфесій, використовувати їх для розв’язання складних завдань у спеціалізованих сферах професійної діяльності. ПРН 8. Критично оцінювати й аналізувати інформацію різних джерел з релігієзнавчої проблематики ПРН 10. Аналізувати місце релігієзнавства в системі гуманітарного знання та суспільну роль релігієзнавця. ПРН 15. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі релігієзнавства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
2. Вимоги до вибору навчальної дисципліни. 1. До початку вивчення цього курсу студенти мають відповідати загальним вимогам до знань та вмінь, що висуваються при навчанні у вищих навчальних закладах. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо релігійних феноменів, обґрунтовувати власну світоглядну позицію щодо значення релігії в житті людини, використовувати інформаційні та комунікаційні технології. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією, критичного ставлення та прогнозування стосовно релігійних подій та явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Вступ до спеціальності» зорієнтована на вивчення предмету, структури та історії релігієзнавства, релігієзнавчий аналіз таких питань, як роль релігії в житті суспільства і окремої людини, сутність релігії як явища духовної культури, історія різних конфесій і їх взаємних стосунків, релігійний досвід власного народу та сучасні проблеми релігійного життя в українському суспільстві. Вивчення курсу передбачає з’ясування с точки зору релігієзнавчої науки питань походження та еволюції релігій, їх віровчення, культу на основі теологічних, філософських, наукових концепцій та підходів.
Рекомендована та необхідна література
1. Академічне релігієзнавство України. Історія і сьогодення. Колективна монографія. – К., 2006. – 245 с. 2. Дюркгейм Е. Первісні форми релігійного життя. – К., 2002. 3. Історія релігій світу: Навч. посіб. / В.І. Лубський, Є.А. Харьковщенко, М.В. Лубська, Т.Г. Горбаченко. – К: «Центр учбової літератури», 2014. – 536 с. 4. Історія, устрій і правовий статус християнських церков: Навчально-методичний посібник з конфесійно-практичного релігієзнавства для студентів філософського факультету. / В.І. Лубський, Є.А. Харьковщенко, М.В. Лубська, Т.Г. Горбаченко, І.М. Фенно; за ред. докт. філоф. наук, проф. М.В. Лубської. – К: «Центр учбової літератури», 2015. – 728 с. 5. Калінін Ю.А., Харьковщенко Є.А. Релігієзнавство: Підручник. – К.: Наукова думка,1994- 2006, 1 – 6 видання.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Екзаменаційне оцінювання відбувається в письмовій формі. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 балів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше, ніж 20 балів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. У випадку, коли студент на іспиті набрав менше 24 балів, вони не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час навчального періоду). В екзаменаційній відомості у колонці «бали за іспит/ екзамен» ставиться «0», а в колонку «підсумкова оцінка з дисципліни» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру. Рекомендований мінімум допуску до іспиту – 36 балів Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Євген Анатолійович Харьковщенко
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет