Середньовічна література гінді

Освітня програма: Мова і література гінді та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Середньовічна література гінді
Код дисципліни
ННД.12.02.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології гінді та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мови і літератури гінді, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та гінді художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі Індії та України. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз гіндімовних текстів різних стилів і жанрів. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування фахових дисциплін «Лінгвокраїнознавство Індії», «Вступ до філології гінді», «Усна та давня література гінді»; знання літературної мови гінді на середньому рівні, достатньому для читання і аналізу середньовічних творів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів із розвитком літературного процесу на гіндімовних територіях Індії від часу початкового періоду літератури гінді Аді кал до періоду Ріті кал включно, дати їм уявлення про основні закономірності становлення та історичного розвитку літератури гінді, про її місце у системі світової літератури та її зв’язки з іншими літературними традиціями на різних історичних етапах. Дисципліна є другою частиною комплексної дисципліни «Історія літератури гінді» і має теоретичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Ботвінкін Ю.В. Вайшнавізм і суфізм – чоловіча і жіноча суті божества // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Східні мови і літератури. К., 2000, Вип.3. С. 8-11. 2. Ботвінкін Ю.В. Вплив ісламу на розвиток релігійно-філософського руху бгакті в середньовічній Північній Індії // Сходознавство. К., 2006. Вип. 33-34. С.5-14. 3. Довбня К. В. Підгрунтя Бгакті Міри Баї // Літературознаві студії: зб. наук. пр. К., 2012. Вип. 35. С. 156-161. 4. Довбня К.В. Мотив розлуки та зустрічі з «божественним коханим» у поезії Міри Баї // Літературознавчі студії. 2011. Вип. 33. С. 144-148.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій, семінарських занять. Самостійна робота студентів передбачає відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації, реферати із запропонованих для опрацювання тем, завдання на переклад зразків художніх творів.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється протягом семестру із розрахунку: відповіді на семінарських заняттях, доповіді з презентаціями, реферати – 24/40 балів; модульні контрольні роботи – 12/20 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: макс. 40 / мін. 24 бали (60% від максимальної кількості балів, відведених на іспит); іспит відбувається в письмово-усній формі і передбачає: 1) відповіді на два теоретичні питання; 2) переклад і аналіз уривку художнього твору. Шкала відповідності оцінок: 90-100 балів – відмінно, 75-89 – добре, 60-75 – задовільно, 1-59 – незадовільно. Студенти, які протягом семестру набрали сумарно меншу кількість балів, ніж 36 балів, до складання іспиту не допускаються.
Мова викладання
Українська, гінді

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології