Міжнародна журналістика (ОКР магістр)

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Міжнародна журналістика (ОКР магістр)
Код освітньої програми
20810
Кваліфікація, що присуджується
Магістр міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій
Тривалість освітньої програми
1,5 роки
Кількість кредитів
90
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Міжнародні відносини
Спеціальність
Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
Особливі умови прийому
Умови, правила прийому, перелік випробувань та інша інформація оприлюднені на сайті КНУТШ за посиланням (https://vstup.knu.ua/rules). Конкурсний відбір для здобуття освітнього ступеня магістр здійснюється за результатами єдиного вступного випробування з іноземної мови та фахового вступного випробування.
Механізми визначення попереднього навчання
На ОП «Міжнародна журналістика» вступають із освітнім рівнем бакалавра чи магістра.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Виконання теоретичної і практичної частин ОП «Міжнародна журналістика". Проходження виробничої переддипломної практики з оцінкою не нижче 75 балів. Обрання спеціалізованого блоку дисциплін з навчального плану та отримання середнього балу не нижче 75 за підсумками складання усіх дисциплін, які до нього включені. Отримання не нижче 75 балів на підсумковій атестації (складання комплексного кваліфікаційного іспиту). Написання та захист магістерської роботи і отримання не нижче 75 балів.
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПРН1. Знати та розуміти природу, джерел та напрямів еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики. ПРН2. Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини. ПРН3. Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики. ПРН4. Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав. ПРН5. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики держав. ПРН6. Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку. ПРН7. Оцінювати та аналізувати міжнародні та зовнішньополітичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. ПРН8. Вільно спілкуватися державною та іноземними мовами усно і письмово, з професійних і наукових питань. ПРН9. Готувати аналітичні довідки, звіти та інші документи про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій т а регіональних студій. ПРН10. Розробляти та реалізовувати проекти прикладних досліджень міжнародних відносин, зовнішньої та світової політики. ПРН11. Здійснювати професійний усний та письмовий переклад з/на іноземну мову, зокрема, з фахової тематики міжнародного співробітництва, зовнішньої та світової політики. ПРН12. Формулювати задачі моделювання, створювати і досліджувати моделі об’єктів і процесів міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій. ПРН13. Брати участь у професійні дискусії у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій, поважати опонентів і їхню точки зору, доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з фахових проблем. ПРН14. Оцінювати результати власної роботи і відповідати за особистий професійний розвиток ПРН15. Знати основні правила та прийоми збирання та обробки журналістської інформації на міжнародну тематику, закони створення журналістських матеріалів різних жанрів ПРН16. Знати когнітивні аспекти візуального мислення, правила візуалізації інформації для створення журналістських матеріалів різних жанрів. ПРН17. Обирати оптимальні шляхи та методи для розв’язання конкретного творчого завдання. ПРН18. Вміти нести відповідальність за надану інформацію
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Критерії оцінювання визначає Порядок оцінювання знань студентів при кредитно-модульній системі організації навчального процесу в КНУТШ (http://www.soc.univ.kiev.ua/sites/default/files/newsfiles/otsin.pdf ). Інформація про форми контрольних заходів з дисциплін та критерії їх оцінювання повідомляються викладачами на перших заняттях. Робочі програми з дисциплін, в яких визначаються контрольні заходи (методи оцінювання), що дозволяють досягти конкретних результатів навчання з дисципліни, оприлюднюються на сайті Інституту, а також зберігаються на кафедрах у електронній і паперовій формі. Розклад занять та сесії для студентів ОП «міжнародна журналістика» на поточний семестр розміщений на сайті Інституту міжнародних відносин (http://www.iir.edu.ua/students/schedule/ ).
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Відповідно до «Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти» (схвалено рішенням колегії МОН України від 26.01.2018 р., протокол №1/3-4) на кафедрі міжнародних медіакомунікацій і комунікативних технологій навчально-наукового інституту міжнародних відносин планується діяльність з розробки моделі дуальної форми здобуття освіти та апробації її окремих елементів (ведеться вивчення досвіду та співпраця з Університетом Марії Склодовської-Кюрі, Люблін, Польща, Познанським університетом, факультет політичних наук і журналістики, Польща та Тбіліським національним університетом імені Івана Джавахішвілі, Грузія) Центрами для апробації дуальної форми здобуття освіти можуть стати майданчинки всесвітня служба Іномовлення – суспільне радіо, інформагентство «Укрінформ», ТРК «5», газета «Голос України».
Практика та стажування
За ОПП передбачена виробнича (переддипломна) практика у розмірі 9 кредитів. Проходження практики регламентовано Навчальною програмою практики та затвердженим графіком проходження практики на базі Державного інформаційного агентства «Укрінформ», UA Перший- Суспільне ТБ, ТРК «5» канал, ТРК «Студія 1+1», Телеканал «Прямий» та інші міжнародні редакції мас-медіа.
Навчання на робочому місці
Використовуються традиційні форми навчання – лекції, семінари, практичні заняття, лабораторні роботи, майстер-класи, практика в журналістських фахових редакційних колективах. Письмові та усні іспити і заліки, диференційовані заліки, презентація індивідуальних та колективних навчальних журналістських проектів, захист магістерської роботи.
Професійні профілі випускників
Випускники можуть працювати журналістами, оглядачами, медіа-аналітиками, що спеціалізуються на міжнародній тематиці – політика, економіка, культура та соціальне життя, в редакціях друкованих та інтернет-видань, на телеканалах та радіостанціях приватної, суспільної, державної та муніципальної форм власності, в інформаційних агенціях, як в межах України, так і за кордоном.
Доступ до подальшого навчання

Дисципліни

У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни

Мова сучасних медіа
Кваліфікація: ОД 3.4, 2023/2024
PR у медіасфері
Кваліфікація: ВБ 2.5, 2023/2024
Майстер-клас «Телевізійна журналістика»
Кваліфікація: ВБ 1.2, 2023/2024
Майстер-клас «Радіожурналістика»
Кваліфікація: ВП 1.2, 2023/2024
Майстер- клас «Телевізійний студійний коментар»
Кваліфікація: ВБ 2.1, 2023/2024
Основи візуальних комунікацій
Кваліфікація: ОК 06, 2023/2024
Теорія і практика міжнародної журналістики і професійні стандарти
Кваліфікація: ОК02, 2023/2024
Майстер-клас «Національні та зарубіжні масмедіа»
Кваліфікація: ВП 1.1, 2023/2024
Іноземна мова (англійська)
Кваліфікація: ОД 5-6, 2023/2024
Техніка телевізійного ведучого
Кваліфікація: В.Б. 1.5., 2023/2024
Інформаційні ресурси державної ідентичності
Кваліфікація: ОК9, 2023/2024
Інформаційні війни в медіа
Кваліфікація: ВБ 2.4, 2023/2024
Практика переговорів та медіації
Кваліфікація: ВП 1.3, 2023/2024
Міжнародна медійна аналітика
Кваліфікація: ДВС.1.01.1, 2023/2024
Технології медіавпливу
Кваліфікація: ВБ 2.3, 2023/2024