Майстер- клас «Телевізійний студійний коментар»

Освітня програма: Міжнародна журналістика (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Майстер- клас «Телевізійний студійний коментар»
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Ознайомлення студентів з концептуальними, інформаційно-аналітичними основами коментованої журналістики; знати базові поняття законів та правил створення журналістських матеріалів різних жанрів; вміти ефективно використовувати теми для журналістських матеріалів на міжнародну тематику та нести відповідальність за надану інформацію у медіа.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних засад функціонування інформаційного суспільства; вміння працювати з джерелами інформації, володіти навичками підготовки інформаційних коментарів, аналітичних оглядів, мати навички публічних виступів з визначеної тематики; володіти базовими знаннями з інформаційної журналістики, елементарними навичками роботи із джерелами інформації різного типу.
Зміст навчальної дисципліни
Вступ Тема 1. Особливості становлення та функціонування коментаря на телебаченні. Тема 2. Діяльність інформаційної служби телебачення. Тема 3. Сучасний стан коментованої журналістики:тенденції та перспективи. Тема 4. Технологія телевізійного виробництва та інститут коментаторів. Тема 5. Зарубіжні телемедіа і використання коментованої журналістики Тема 6. Особливості підготовки телекоментаря для аналітичного мовлення Тема 7. Підготовка коментарів на міжнародну тему. Тема 8. Робота коментаторів на зарубіжному телебаченні. Тема 9. Вибір прийомів коментування на телебаченні. Тема 10. Авторська позиція, аргументи та висновки у роботі коментатора. Підсумкова контрольна робота
Рекомендована та необхідна література
1. Яковець А.В. Телевізійна журналістика: теорія і практика: Посібник. – 2-ге вид. доповн. і переробл. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2009. – 262 с. 2. Даниленко С.І. Громадянський вимір комунікаційної революції: Модернізація суспільних комунікацій від друкарського верстата до соціальних мереж. Монографія. – К.: ІМВ. – 2010. – 310 с. 3. Галлін, Деніел С., Манчіні, Паоло. Сучасні медіасистеми: три моделі відносин ЗМІ та політики / Пер. з англ. О.Носика, 2008. – 320 с. 4. Почепцов, Георгій. Від Facebook’у і гламуру до WikiLeaks: медіакомунікації. – К.: Спадщина, 2012. – 464 с. 5. Штромаєр, Герд. Політика і мас-медіа / Пер. з нім. А.Орган. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2008. – 303 с. 6. Редакційні настанови Бі-Бі-Сі www.nrada.gov.ua › uploads › 2019/06 › BBC_Guidelines_Ukr
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
1) захист індивідуальних завдань; 2) модульна контрольна робота. 3) залік. За практичні роботи та написання модульної роботи студенти можуть отримати до 20 балів. На практичних заняттях студенти виконують практично-орієнтовані завдання, які оцінюються максимум у 10 балів (пороговий рівень позитивної оцінки – 2 бали). У змістовий модуль входять всі теми. Обов’язковим для заліку є виконання індивідуальних робіт, передбачених робочою програмою навчальної дисципліни.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни