Техніка телевізійного ведучого

Освітня програма: Міжнародна журналістика (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Техніка телевізійного ведучого
Код дисципліни
В.Б. 1.5.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Знати та розуміти природу, джерел та напрямів еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики ПРН 4. Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав ПРН 5. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики держав. ПРН 8. Вільно спілкуватися державною та іноземними мовами усно і письмово, з професійних і наукових питань. ПРН 13. Брати участь у професійні дискусії у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій, поважати опонентів і їхню точки зору, доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з фахових проблем.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основи міжнародної журналістики, основи роботи телевізійного журналіста, англійську мову. Вміти збирати, аналізувати, порівнювати та коментувати інформацію з відкритих джерел національних та міжнародних медіа. Володіти навичками роботи із комп’ютером, техніками публічного виступу
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Основи техніки телевізійного ведучого Тема 2. Методика та методологія вивчення техніки телевізійного ведучого Тема 3. Журналістська емпатія як основна якість ведучого-модератора Тема 4. Базові техніки телевізійного ведучого Тема 5. Вимоги до професійних якостей телевізійного ведучого Тема 6. Способи оцінки телевізійних передач Тема 7. Порівняльний аналіз новинних телевізійних програм
Рекомендована та необхідна література
Джима Н.I. Драмо-педагогiчна концепцiя дипломатичної емпатії при навчанні іншомовному спілкуванню. — Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія: Міжнародні відносини. К.: КНУ. 2019. № 49, с.41-44 (Фахове видання). (http://journals.iir.kiev.ua/index.php/knu/article/viewFile/3920/3573). Джима Н.І. Syria Reader. Ghouta Chemical Attack (2013) - К., IMВ, 2020, 43 с. Яковець А.В. Телевізійна журналістика: теорія і практика. Навчальний посiбнiк. - К.: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2009. Handbook for Television News Broadcasters. - (http://www.icfj.org/sites/default/files/Broadcast English.pdf). Dzhyma N. Short film “Don’t Play the Visual, Play the Emotion!” 2014. Scenario ISSN 1649-8526,VolumeVIII,Issue 02-2014 (http://scenario.icc.ie) Dzhyma N. Short film “Welcome back, everyone”. Підготовка майбутніх дипломатів для роботи в медійному просторі. (http://www.iir.edu.ua/press_center/news/welcome_back_everyone/).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, презентації, практичні заняття, кейс-стаді, рольова гра.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання: рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами роботи студента на семінарських заняттях, якості підготовки самостійних робіт, виконання кейс-стаді, презентацій та індивідуальних виступів. Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань і навичок: якості презентаційних навичок та аналітичних здібностей, які студент має демонструвати під час підготовки індивідуальних робіт. Індивідуальна робота 1 – проведення медіа моніторингу та аналіз інформації телевізійних новин на задану актуальну тему з міжнародного життя – до 15 балів (пороговий рівень позитивної оцінки – 10 балів). Індивідуальна робота 2 – проведення медіа моніторингу та аналіз інформації друкованих видань на задану актуальну тему з міжнародного життя – до 15 балів (пороговий рівень позитивної оцінки – 10 балів.
Мова викладання
Українська, англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни