Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища (магістр)
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Інформація про освітню програму
Назва освітньої програми
Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища (магістр)
Код освітньої програми
35922
Кваліфікація, що присуджується
Магістр садово-паркового господарства
Тривалість освітньої програми
1,5 роки
Кількість кредитів
90
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Аграрні науки та продовольство
Спеціальність
Садово-паркове господарство
Особливі умови прийому
Наявність першого рівня вищої освіти та освітнього ступеню бакалавр. Категорії осіб, щодо яких застосовуються спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти згідно з Правилами прийому до КНУ імені Тараса Шевченка у 2022 році.
Механізми визначення попереднього навчання
На навчання для здобуття ступеня магістра приймаються особи, що мають освітній ступінь бакалавра, магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста. Особа може вступити до Університету для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження вступних випробувань.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Академічна кваліфікація присуджується за успішного опанування освітніми компонентами програми, успішного складання комплексного іспиту та захисту випускної кваліфікаційної роботи. Професійна кваліфікація Фахівець з ландшафтного дизайну присвоюється при проходженні виробничої переддипломної з оцінкою не нижче 75 б.; успішному оволодінні компетентностями блоків професійно-орієнтованих дисциплін з оцінкою не нижче 75 б; захисті кваліфікаційної роботи з оцінкою не нижче 75 б.
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПР1. Обґрунтовувати технологічні процеси інженерної підготовки території, будівництва і утримання об'єктів садово-паркового господарства. ПР2. Організовувати та здійснювати роботи з урбомоніторингу і інвентаризації на об'єктах садово-паркового господарства, природних і культурних ландшафтів та складання кадастру зелених насаджень. ПР3. Пропонувати та впроваджувати у виробництво сучасні технології вирощування садивного матеріалу: декоративних дерев, чагарників, квіткових культур, газонних трав. ПР4. Оцінувати економічну ефективність пропонованих процесів. ПР5. Пропонувати та організовувати еколого-біологічні та технологічні заходи створення та утримання об'єктів садово-паркового господарства, природних і культурних ландшафтів. ПР6. Планувати й організовувати роботи з інженерної підготовки території, будівництва і утримання об'єктів садово-паркового господарства природних і культурних ландшафтів. ПР7. Здійснювати ефективне управління об'єктами садово-паркового господарства, природними і культурними ландшафтами з урахуванням 28 технологічних, правових, економічних, екологічних та інших аспектів. ПР 8. Організовувати роботу колективу виконавців проектів. ПР9. Презентувати результатами виконаних досліджень в галузі садово-паркового господарства фахівцям і нефахівцям. ПР10. Розробляти проекти об’єктів озеленення, садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури; розробляти проекти реставрації та реконструкції об’єктів озеленення, культурної спадщини; проектувати зимові сади в інтер’єрах офісних і житлових будівель, озеленення покрівель, оранжерейні і тепличні комплекси.
З рештою програмних результатів навчання можна ознайомитись у прикріпленому Профілі програми.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Поточний (тестування, оцінювання презентації / доповіді, розрахункові завдання, лабораторні звіти тощо) та підсумковий контроль у формі заліків/диференційованих заліків, письмових, усних чи комбінованих іспитів за освітніми компонентами (у тому числі захист звіту з виробничої та виробничої переддипломної практики , публічний захист курсової роботи), публічний захист кваліфікаційної магістерської роботи, комплексний іспит за програмою підготовки. Підсумкове оцінювання результатів навчання здійснюється за єдиною 100-бальною шкалою Мінімальний пороговий рівень оцінки з освітнього компоненту становить 60% від максимально можливої кількості балів. Шкала відповідності оцінок: Відмінно 90-100 Добре 75-89 Задовільно 60-74 Незадовільно 1-59 Зараховано 60-100 Не зараховано 0-59
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Немає
Практика та стажування
Метою ОП є формування фахівців, здатних розв’язувати складні задачі та проблеми в галузі садово-паркового господарства і зеленого будівництва або у процесі навчання, що характеризуються невизначеністю умов і вимог та передбачають проведення наукових і проектних досліджень з ландшафтного дизайну урбанізованого середовища, організації та експлуатації об'єктів садово-паркового господарства та антропогенно змінених ландшафтів, при формуванні зеленої інфраструктури міста та/або здійснення інновацій та організаційних функцій. Реалізація даної мети забезпечується лабораторними роботами за окремими дисциплінами, спеціалізованими/профільними лабораторними практиками, навчальними, виробничою та переддипломною практикою; проведенням наукової роботи в лабораторіях інституту або науково-дослідних установах-партнерах в Україні та, за умови реалізації права на академічну мобільність, в провідних освітніх або науково-дослідних установах інших країн.
Навчання на робочому місці
Немає
Гарант освітньої програми
Владислава
Анатоліївна
Баданіна
Кафедра Анатомії та патологічної фізіології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Професійні профілі випускників
Робота професіонала в галузі садово-паркового господарства, здатного проводити наукові та проектні дослідження на підприємствах з ландшафтного дизайну, озеленення та благоустрою різної форми власності та підпорядкування: в профільних міністерствах.
Доступ до подальшого навчання
Можливість навчання за програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти; підвищення кваліфікації; перепідготовка; післядипломна освіта.
Дисципліни
У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни
Культура садово-паркового мистецтва
Кваліфікація: ,
2022/2023
Професійна та корпоративна етика
Кваліфікація: ,
2022/2023
Сучасні технології ландшафтного проектування
Кваліфікація: ,
2022/2023
Маркетинг та менеджмент в садово-парковому господарстві
Кваліфікація: ,
2022/2023
Сучасні технології вирощування рослин в умовах водозабезпечення міст
Кваліфікація: ,
2022/2023
Специфіка організації, планування та експлуатації СПО різного функціонального призначення
Кваліфікація: ,
2022/2023
Природоохоронна справа в умовах урбанізованого середовища
Кваліфікація: ,
2022/2023
Виробнича переддипломна практика
Кваліфікація: ,
2022/2023
Фітооптимізація антропогенно змінених ландшафтів
Кваліфікація: ,
2022/2023
Організація міського середовища як системи відкритих та закритих просторів
Кваліфікація: ,
2022/2023
Зонування урбанізованих територій за функціональним призначенням та специфіка їх озеленення
Кваліфікація: ,
2022/2023
Вертикальне озеленення урбанізованих ландшафтів
Кваліфікація: ,
2022/2023
Алелопатична взаємодія рослин в урбанізованих ландшафтах
Кваліфікація: ,
2022/2023
Специфіка кореневого живлення рослин в урбанізованих ландшафтах
Кваліфікація: ,
2022/2023
Адаптивні стратегії рослин в мікрокліматичних просторах ландшафтів
Кваліфікація: ,
2022/2023
Кліматоформуюча здатність рослин в урболандшафтах
Кваліфікація: ,
2022/2023
Засоби захисту рослин
Кваліфікація: ,
2022/2023
Нормативно-правова база в декоративному садівництві
Кваліфікація: ,
2022/2023
Сучасна стратегія озеленення міст
Кваліфікація: ,
2022/2023
Урбомоніторинг та облік зелених насаджень
Кваліфікація: ,
2022/2023
Отруйні та лікарські рослини в урбанізованому середовищі
Кваліфікація: ,
2022/2023
Випускна кваліфікаційна робота
Кваліфікація: ,
2022/2023