Фітооптимізація антропогенно змінених ландшафтів
Освітня програма: Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища (магістр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Фітооптимізація антропогенно змінених ландшафтів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Організовувати та здійснювати роботи з урбомоніторингу і інвентаризації на об'єктах садово-паркового господарства, природних і культурних ландшафтів та складання кадастру зелених насаджень.
Пропонувати та впроваджувати у виробництво сучасні технології вирощування садивного матеріалу: декоративних дерев, чагарників, квіткових культур, газонних трав.
Розробляти проекти об’єктів озеленення, садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури; розробляти проекти реставрації та реконструкції об’єктів озеленення, культурної спадщини; проектувати зимові сади в інтер’єрах офісних і житлових будівель, озеленення покрівель, оранжерейні і тепличні комплекси.
Проектувати території площ, магістралей і вулиць, пішохідних зон, смуг відведення лінійних об'єктів, зон заміського відпочинку і туризму, лісопарків, територій лікарняних комплексів і курортів, санітарно-захисних зон, меліоративних деревних насаджень, реабілітації порушених ландшафтів техногенних територій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Опанувати курси “Фізіологія рослин”, “Біохімія рослин”, "Хімія з основами агрохімії", "Ґрунтознавство та ґрунтова мікробіологія", "Урбоекологія та фітомеліорація".
2. Вміти самостійно застосовувати знання з анатомії та фізіології рослин, агрохімії, грунтознавства, урбоекології та фітомеліорації та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою.
3. Володіти базовими навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна ”Фітооптимізація антропогенно змінених ландшафтів” є вибірковою дисципліною освітнього ступеня “Магістр” за спеціальністю 206 «Садово-паркове господарство». Викладання даної дисципліни спрямовано на формування у студентів системи знань та умінь щодо оптимізації ландшафтів антропогенного походження, підбору та використання рослин для озеленення територій антропогенно змінених ландшафтів з врахуванням біоекологічних особливостей рослин. Розглядаються сучасні тенденції в системі рекультивації, фітомеліорації, озелененні ландшафтів антропогенного походження різного функціонального призначення для поліпшення їх стану та відновлення.
Рекомендована та необхідна література
1. Войцицький А.П Урбоекологія: підручник / А.П. Войцицький, В.В. Мойсієнко, А.П. Клюйко, С.Б. Шваб, О.Г. Скорий. – Житомир: ЖНАЕУ, 2015. – 264 с.
2. Давиденко В. А. Ландшафтна екологія: Навчальний посібник /В. А. Давиденко, Г. О. Білявський, С. Ю. Арсенюк. – К.: Лібра, 2007. – 280 с.
3. Гродзінський О.М. Основи ландшафтної екології. – К.: Либідь, 1993.
4. Кучерявий В.П. Озеленення населених місць / В.П. Кучерявий. – Львів: Світ, 2005. – 456 с.
5. Савосько В.М. Меліорація та фіторекультивація земель. Навчальний посібник. – Кривий Ріг:, 2011. – 288 с.
6. Урбоекологія та фітомеліорація: навчальний посібник / Л.М. Філіпова,А.П. Стадник, В.В. Мацкевич та ін. – Біла Церква, 2018. – 214 с.
7. Фітооптимізація техногенних ландшафтів / С. П. Швіндлерман, Д. Я. Зацепіна [и др.] ; Донец. держ. ун-т. Каф. ЮНЕСКО "Екологія техног. регіону" (секція біоекології). Каф. ботаніки та екології. - Донецьк : [б. и.], 1999. - 275 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Модульна контрольна робота 1
2. Модульна контрольна робота 2
3. Презентація/доповідь
4. Оцінювання виконання практичних завдань
Підсумкове оцінювання: у формі іспиту.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вероніка
Володимирівна
Джаган
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”