Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами
Географічний факультет
Інформація про освітню програму
Назва освітньої програми
Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами
Код освітньої програми
48871
Кваліфікація, що присуджується
Освітня кваліфікація: магістр з наук про Землю за ОП Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами; професійна: 2112.2Гідрохімік, 2114.2Гідролог, 2213.2Фахівець з використання водних ресурсів
Тривалість освітньої програми
2 роки
Кількість кредитів
120
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Природничі науки
Спеціальність
Науки про Землю*
Особливі умови прийому
Освітній ступінь бакалавра за спеціальністю 103 Науки про Землю; освітній ступінь бакалавра, магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста за іншою спеціальністю. Якщо ступінь бакалавра, магістра чи освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста здобуто за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), умовою вступу є успішне проходження додаткових вступних випробувань
Механізми визначення попереднього навчання
На базі вступних випробувань, що проводяться у формі:
• єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту;
• фахового вступного випробування, що проводить Університет
• єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту;
• фахового вступного випробування, що проводить Університет
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Окремим рішенням екзам.комісії на підставі оволодіння компетентностями вибіркових блоків дисциплін та проходження практик з оцінками не нижче 75 балів; отримання за комплексний кваліфікаційний іспит та захист кваліфікаційної роботи магістра оцінок не нижче 75 балів присвоюється проф.кваліфікація за вибір.блоком «Гідрологія та гідроекологія» 2112.2Гідрохімік, 2114.2Гідролог; та за вибір.блоком «Інтегроване управління водними ресурсами» 2114.2Гідролог, 2213.2Фахівець з використання водних ресурсів
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПР01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об'єктів геосфер Землі.
ПР02. Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю.
ПР03. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі.
ПР04. Розробляти, керувати та управляти проектами в науках про Землю, оцінювати і забезпечувати якість робіт.
ПР05. Планувати і здійснювати наукові експерименти, писати наукові роботи за фахом.
ПР06. Вміти здійснювати екологічну оцінку, аудит, ліцензування, сертифікацію використання природних ресурсів, прогнозувати розвиток екологічних, технологічних, економічних та соціальних наслідків на окремих об’єктах природокористування.
ПР07. Знати сучасні методи дослідження Землі та її геосфер і вміти їх застосовувати у виробничій та науководослідницькій діяльності.
ПР08. Знати основні принципи управління підприємств сфери природокористування, їхньої організації, виробничої та організаційної структури управління.
ПР09. Розробляти та впроваджувати механізми територіального менеджменту, геопланування, здійснювати моніторинг регіонального розвитку, складати плани та програми.
ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю.
ПР11. Застосовувати освітні технології та методи викладання предметного матеріалу наук про Землю у закладах освіти.
ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
ПР13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Підсумкове оцінювання результатів навчання в Університеті здійснюється за єдиною 100-бальною шкалою. Оцінка здобувача освіти відповідає відношенню встановленого при оцінюванні рівня сформованості професійних і загальних компетентностей до запланованих результатів навчання (у відсотках). Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. За підсумками іспитів, за результатами виконання курсових і дипломних робіт (проєктів); за результатами роботи на практиках здобувачу освіти виставляються бали за наступною шкалою: «Відмінно» 90 – 100%; «Добре» 75 – 89%; «Задовільно» 60 – 74%; «Не задовільно» 0 – 59%. Якщо з дисциплін не проводиться підсумковий іспит, то результати роботи здобувача оцінюються за шкалою: «Зараховано» 60 – 100% або «Не зараховано» 0 – 59%.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
ОП передбачена участь студентів у програмах академічної мобільності. Даний компонент є доступним для студентів у процесі навчання за умови оформлення угоди між Університетом та студентом, а також узгодження паралельного навчання у декількох закладах вищої освіти з подальшим перезарахуванням результатів навчання
Практика та стажування
Виробнича практика з відривом від теоретичного навчання передбачає засвоєння навичок самостійного вирішення проблемних завдань гідрології, гідрохімії, гідроекології, інтегрованого управління водними ресурсами, знайомство з роботою різних профільних установ та організацій на базі яких і проводиться.
Асистентська практика без відриву від теоретичного навчання має на меті оволодіння студентами сучасних методів, навичок, вмінь та способів організації праці викладача вищої школи, формування у них на базі одержаних в Університеті знань професійних навичок та вмінь для прийняття самостійних рішень під час роботи в конкретних умовах, проведення студентами-асистентами різних видів навчальних занять у ЗВО (семінарів, практичних, лабораторних). Базою для проходження практики є кафедра гідрології та гідроекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Навчання на робочому місці
Проблемно-орієнтоване навчання: лекції, семінари, практичні заняття, лабораторні роботи в малих групах; самостійна робота на основі навчальної літератури, тестові, розрахунково-аналітичні та ситуаційні завдання; консультації з викладачами; наукові конференції. Під час останнього року – написання кваліфікаційної роботи магістра, її презентація та обговорення під час передзахистів за участю викладачів та одногрупників
Гарант освітньої програми
Василь
Васильович
Гребінь
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Професійні профілі випускників
Професійна діяльність в галузі гідрології та гідроекології, управління водними ресурсами у науково-дослідних, проектно-пошукових, природоохоронних установах, органах державного та регіонального управління, закладах освіти. Випускники можуть займати посади головних фахівців, менеджерів, наукових співробітників в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України (Департамент сталого природокористування, Департамент екологічної оцінки, Департамент дозвільно-ліцензійної діяльності та запобігання промисловому забрудненню, Департамент з питань поводження з відходами та екологічної безпеки); в установах системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій (Український гідрометеорологічний центр, Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям, Управління гідрометеорології, Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва); в Державному агентстві водних ресурсів України та його структурних підрозділах (басейнових та регіональних управліннях водних ресурсів), в Державній екологічній інспекції України (Відділ державного екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів); в установах Міністерства інфраструктури України (ДП «Держгідрографія»), в Міністерстві аграрної політики та продовольства України та його структурних підрозділах (Державне агентство меліорації та рибного господарства України).
Доступ до подальшого навчання
Можливе подальше продовження освіти за програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (доктор філософії), а також підвищення кваліфікації та отримання додаткової післядипломної освіти
Дисципліни
У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни
Водогосподарські розрахунки
Кваліфікація: ОК.01,
2022/2023
Прикладне застосування ГІС у вирішенні гідроекологічних задач
Кваліфікація: ОК.02,
2022/2023
Гідрологія материків
Кваліфікація: ОК.03,
2022/2023
Гідроекологія
Кваліфікація: ОК.04,
2022/2023
Небезпечні гідрологічні явища
Кваліфікація: ОК.05,
2022/2023
Іноземна мова для академічних цілей (1-й семестр)
Кваліфікація: ОК.07,
2022/2023
Іноземна мова для академічних цілей (2-й семестр)
Кваліфікація: ОК.07,
2022/2023
Екологічна оцінка антропогенного впливу на водні ресурси
Кваліфікація: ОК.08,
2022/2023
Руслознавство
Кваліфікація: ОК.09,
2022/2023
Професійна та корпоративна етика
Кваліфікація: ОК.10,
2022/2023
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Кваліфікація: ОК.11,
2022/2023
Глобальні зміни клімату та їх вплив на гідросферу
Кваліфікація: ОК.12,
2022/2023
Гідрологія гірських регіонів
Кваліфікація: ОК.13,
2022/2023
Виробнича практика
Кваліфікація: ОК.14,
2022/2023
Водообмін поверхневих та підземних вод та методи його оцінки
Кваліфікація: ОК.06,
2022/2023
Агрогідрохімія
Кваліфікація: ВБ.1.1.3,
2022/2023
Гідрологічні ризики та методи їх оцінки
Кваліфікація: ВБ.1.1.1,
2022/2023
Моделювання стану водних екосистем
Кваліфікація: ВБ.1.1.2,
2022/2023
Мінеральні води
Кваліфікація: ВБ.2.1.1,
2022/2023
Оцінка водоресурсного потенціалу (світовий досвід)
Кваліфікація: ВБ.2.2.3,
2022/2023
Асистентська практика
Кваліфікація: ОК.14,
2022/2023
Передатестаційна підготовка магістрів із спеціальності 103 Науки про Землю (ГІУВР)
Кваліфікація: ОК.15,
2022/2023
Кваліфікаційна робота магістра
Кваліфікація: ОК.16,
2022/2023