Гідроекологія

Освітня програма: Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Гідроекологія
Код дисципліни
ОК.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР02. Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю. ПР03. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі. ПР13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Екологія», «Річковий стік та гідрологічні розрахунки», «Основи гідрохімії», «Гідрологія річок», «Гідрологія озер». Знання теоретичних основ загальної екології, гідрології річок, річкового стоку та гідрологічних розрахунків.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Гідроекологія” охоплює вивчення понять, термінології, принципів, методів, методичних підходів та теорії сучасної гідроекології. В ході вивчення дисципліни наводяться приклади та демонструється значення та практичне застосування головних гідроекологічних законів і принципів для оптимізації стану гідроекосистем, раціонального природокористування. Акцентується увага на нерозривному взаємозв’язку між станом довкілля та здоров'ям населення. інтеграція базується на вивченні студентами гідробіології, гідрохімії, математики, та інтегрується з цими дисциплінами, оскільки особливістю даного курсу є прояв фізичних, хімічних, біологічних та інших процесів у рамках їх взаємовпливу та взаємообумовленості у функціонуванні екосистем; закладає основи вивчення студентами екосистемних процесів, організації системи охорони навколишнього природного середовища; сприяє вивченню студентами природничих дисциплін та чинного законодавства; передбачає формування умінь застосовувати знання з екології у процесі подальшого навчання та у професійній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1.Гандзюра В.П. Екологія. – К.: Сталь, 2012. – 390 с. 2.Гідроекологічна токсикометрія та біоіндикація забруднень: Теорія, методи, практика використання / За ред. Олексіва І.Т., Брагінського Л.П. – Львів: Світ, 1995. – 440 с. 3.Методи гідроекологічних досліджень поверхневих вод /О.М. Арсан, О.А. Давидов, Т.М. Дьяченко та ін.; За ред. В.Д. Романенка. – НАН України. Ін-т гідробіології. – К.: ЛОГОС, 2006. – 408 с. 4.Романенко В.Д. Основи гідроекології: Підручник. – К.: Обереги, 2001. – 728 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота, захисти самостійно виконаних практичних робіт, модульна контрольна робота, залік
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи із відкритими питаннями. Обов’язковим для заліку є написання контрольних робіт за змістовими модулями, участь у семінарах, підготовка презентації. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів для одержання допуску до заліку обов’язковою умовою є написання рефератів на недостатньо засвоєні теми. Максимальна кількість балів на заліку - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 36 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”