Освітньо-наукова програма «Економіка та економічна політика»

Економічний факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Освітньо-наукова програма «Економіка та економічна політика»
Код освітньої програми
22183
Кваліфікація, що присуджується
Магістр з економіки
Тривалість освітньої програми
2 роки
Кількість кредитів
120
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Соціальні та поведінкові науки
Спеціальність
Економіка
Особливі умови прийому
Диплом бакалавра Вимоги для вступу: Перший рівень вищої освіти (6 рівень НРК) або вищий рівень. Вступ відбувався за результатами єдиного вступного іспиту з іноземної мови та фахового вступного випробування
Механізми визначення попереднього навчання
Диплом бакалавра
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Освітня кваліфікація «Магістр економіки за освітньою програмою «Економіка та економічна політика» здійснюється у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи магістра. Професійна кваліфікація «Економіст», «Викладач економічних дисциплін» присвоюється окремим рішенням екзаменаційної комісії
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПРН 1. Формулювати, аналізувати та синтезувати рішення науково-практичних проблем. ПРН 2. Розробляти, обґрунтовувати і приймати ефективні рішення з питань розвитку соціально-економічних систем та управління суб’єктами економічної діяльності. ПРН 3. Вільно спілкуватися з професійних та наукових питань державною та іноземною мовами усно і письмово. ПРН 4. Розробляти соціально-економічні проєкти та систему комплексних дій щодо їх реалізації з урахуванням їх цілей, очікуваних соціально-економічних наслідків, ризиків, законодавчих, ресурсних та інших обмежень.ПРН 5. Дотримуватися принципів академічної доброчесності. ПРН 6. Оцінювати результати власної роботи демонструвати лідерські навички та уміння управляти персоналом і працювати в команді. ПРН 7. Обирати ефективні методи управління економічною діяльністю, обґрунтовувати пропоновані рішення на основі релевантних даних та наукових і прикладних досліджень.ПРН 8. Збирати, обробляти та аналізувати статистичні дані, науково-аналітичні матеріали, необхідні для вирішення комплексних політико-економічних завдань.ПРН 9. Приймати ефективні рішення за невизначених умов і вимог, що потребують застосування нових підходів, методів та інструментарію соціально-економічних та політико-економічних досліджень.ПРН 10. Застосовувати сучасні інформаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення у соціально-економічних і політико-економічних дослідженнях та в управлінні соціально-економічними системами. ПРН 11. Визначати та критично оцінювати стан і тенденції соціально-економічного розвитку, формувати та аналізувати моделі економічних систем та процесів. ПРН 12. Обґрунтовувати управлінські рішення щодо ефективного розвитку суб’єктів господарювання, враховуючи цілі, ресурси, обмеження та ризики. ПРН 13. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні наслідки управлінських рішень. ПРН 14. Розробляти сценарії і стратегії розвитку соціально-економічних систем. ПРН 15. Планувати і виконувати наукові та/або прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки за результатами досліджень, презентувати результати, аргументувати свою думку. ПРН 16. Здійснювати викладацьку діяльність у закладах вищої освіти, розробляти навчально-методичні матеріали.ПРН 17. Використовувати сучасні освітні та дослідницькі технології у сфері економіки.ПРН 18. Формулювати нові гіпотези та наукові задачі в сфері економіки та економічної політики, вибирати належні напрями і відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Підсумкове оцінювання результатів навчання в Університеті здійснюється за єдиною 100-бальною шкалою. Оцінка здобувача освіти відповідає відношенню встановленого при оцінюванні рівня сформованості професійних та загальних компетентностей до запланованих результатів навчання (у відсотках). Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. За підсумками іспитів, за результатами виконання курсових і дипломних робіт (проєктів); за результатами роботи на практиках здобувачу освіти виставляється також оцінка за чотирьох-бальною шкалою: «Відмінно», «Добре», «Задовільно», «Не задовільно». Якщо з дисциплін не проводиться підсумковий іспит, то результати роботи здобувача оцінюються за 2-бальною шкалою: «Зараховано» або «Не зараховано».
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
нема
Практика та стажування
Підготовка фахівців складається з науково-дослідної та асистентської практик магістрів. Асистентська практика студентів є обов’язковим компонентом ОП, має на меті набуття студентом професійних навичок та вмінь на посаді викладача економічних дисциплін. Науково-дослідна практика магістрів є обов’язковим компонентом освітньої програми, має на меті набуття студентом професійних навичок та вмінь здійснення самостійної наукової-дослідної роботи. Проходження стажування (факультативно) на підприємствах, організаціях та установах (відповідно до Положення про стажування) є однією з умов присвоєння професійної кваліфікації та передбачає надання довідки-характеристики з підприємства, організації, установи щодо роботи за фахом або стажування на первинних посадах відповідного рівня протягом не менше 240 год.
Навчання на робочому місці
Гарант освітньої програми
Надія Іванівна Гражевська
Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет
Професійні профілі випускників
Науково-дослідницька, проектно-економічна, аналітична, організаційно-управлінська, педагогічна діяльність на підприємствах, в організаціях та установах усіх форм власності.
Доступ до подальшого навчання
Доступ до навчання за програмами третього рівня вищої освіти. Має право набувати додаткові кваліфікації в системі освіти дорослих. Можливість навчання за програмою третього циклу FQ-EHEA, 8 рівня QF-LLL, 9 рівня НPK. Можливість продовжувати освіту на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти та здобувати додаткові кваліфікації в системі освіти дорослих.

Дисципліни

У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни

Методологія та організація економічних наукових досліджень (з основами інтелектуальної власності)
Кваліфікація: ОК 1, 2021/2022
Право європейських країн
Кваліфікація: ВК 4.1, 2021/2022
Управління персоналом
Кваліфікація: ВК 7.1, 2021/2022
Педагогіка вищої школи та педагогічна майстерність викладача
Кваліфікація: ОК.1.12, 2021/2022
Психологія вищої школи
Кваліфікація: ОК 1.15, 2021/2022
Економіка галузевих ринків
Кваліфікація: ОК 1.3, 2021/2022
Глобалізація та економічна політика
Кваліфікація: ОК 1.7, 2021/2022
Інституційна та еволюційна економіка
Кваліфікація: ОК 1.11, 2021/2022
Нова політична економія
Кваліфікація: ОК 1.14, 2021/2022
Основні напрями сучасної економічної теорії
Кваліфікація: ОК 1.4, 2021/2022
Методика викладання економічних дисциплін у закладах вищої освіти
Кваліфікація: ОК 1.13, 2021/2022
Професійна та корпоративна етика
Кваліфікація: ОК 1.8, 2021/2022
Ринок цінних паперів
Кваліфікація: ОК 1.5, 2021/2022
Центральний банк і грошово-кредитна політика
Кваліфікація: ВК 3.1, 2021/2022
Історія мистецтв
Кваліфікація: ВК 2.2, 2021/2022
Міжнародні стандарти фінансової звітності
Кваліфікація: ВК 1.2, 2021/2022
Поведінкова економіка
Кваліфікація: ВК 6.1, 2021/2022
Прикладна економетрика
Кваліфікація: ОК 1.1, 2021/2022
Стратегічне управління
Кваліфікація: ОК 1.16, 2021/2022
Актуальні проблеми економічної теорії та економічної політики
Кваліфікація: ОК 1.10, 2021/2022
Мікроекономіка-2
Кваліфікація: ОК 1.2, 2021/2022
Кваліфікаційна робота
Кваліфікація: ОК 1.19, 2021/2022
Асистентська практика
Кваліфікація: Ок 1.18, 2021/2022
Науково-дослідна практика
Кваліфікація: ОК 1.17, 2021/2022
Економічна динаміка
Кваліфікація: ВК 5.2, 2021/2022