Мікроекономіка-2

Освітня програма: Освітньо-наукова програма «Економіка та економічна політика»

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Мікроекономіка-2
Код дисципліни
ОК 1.2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 1. Формулювати, аналізувати та синтезувати рішення науково-практичних проблем ПРН 9. Приймати ефективні рішення за невизначених умов і вимог, що потребують застосування нових підходів, методів та інструментарію соціально-економічних та політико-економічних досліджень. ПРН 14. Розробляти сценарії і стратегії розвитку соціально-економічних систем. ПРН 18. Формулювати нові гіпотези та наукові задачі в сфері економіки та економічної політики, вибирати належні напрями і відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні мікроекономічні моделі, принципи оптимізації, визначення основних мікроекономічних категорій та термінів. Володіти: основами диференційного числення, аналізом графічних моделей.
Зміст навчальної дисципліни
Курс має своїм змістом дослідження наступних груп проблем мікроекономічної теорії: теорія домогосподарства – споживчий вибір в умовах визначеності та невизначеності; теорія фірми – теорія виробництва та витрат, поведінка фірми в умовах досконалої та недосконалої конкуренції, досконалої та недосконалої інформації; ринкова координація та функціонування ринків ресурсів; оцінювання стану економіки; чинники, що порушують оптимальність функціонування ринків та економіки; суспільний добробут. У результаті опанування дисципліною студент набуває здатність розв’язувати задачі та вирішувати практичні проблеми, що виникають на мікроекономічному рівні економіки, спираючись на концепцію раціональної поведінки господарських суб’єктів.
Рекомендована та необхідна література
1. Веріан Г. Мікроекономіка. Проміжний рівень. – К.: Лібра, 2006. – 632 с. 2. Слухай С. Довідник базових понять і термінів з мікроекономіки. – К.: Аграр Медіа Груп, 2015. – 378 с. 3. Слухай С.В. Мікроекономіка-2: НМК для студентів спеціальності 051 Економіка, освітніх програм «Економіка та економічна політика», «Економіка і право», «Economics». – Київ, 2018. – 40 с. 4. Besanko D., Braeutigam R. Microeconomics. – 6th ed. – Hoboken, N.J.: Wiley, 2020. – 864 p. 5. Munoz-Garcia F. Advanced Microeconomic Theory. – Cambridge: The MIT Press, 2017. – 896 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контрольна робота, усне опитування, розв'язання задачі, вирішення проблемної ситуації, екзамен
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет