Геологія та ґрунтознавство (Модуль 1 -Геологія, Модуль - 2 - Ґрунтознавство)
Освітня програма: Геодезія та землеустрій
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Геологія та ґрунтознавство (Модуль 1 -Геологія, Модуль - 2 - Ґрунтознавство)
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально- економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою.
ПР12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметріі,̈ наповнювати даними державний земельнии,̆ містобудівний та інші кадастри.
ПР15. Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна складається з двох змістових модулів.«Модуль 1. Геологія» розкриває основні поняття загальної, динамічної та історичної геології. Це передбачає вивчення загальних геофізичних характеристик Землі, найголовніших відомостей про мінерали та гірські породи з елементами їх діагностики, процесів внутрішньої та зовнішньої геодинаміки, а також вироблення навичок щодо читання геологічних карт та розрізів.«Модуль 2. Ґрунтознавство» розкриває основні положення ґрунтознавства як науки, що вивчає походження, будову, склад, властивості та динаміку ґрунтів як природно-історичних утворень, які, до того ж, є об’єктами праці та засобами виробництва. В межах модуля розглядаються сутність поняття «ґрунт» і сучасні підходи до його трактування, генезис ґрунтів та вплив на їх формування чинників ґрунтоутворення, фазовий склад ґрунту, основні фізичні, фізико-хімічні і морфологічні властивості ґрунтів, закономірності поширення і основні закони географії ґрунтів України та світу, принципи класифікації ґрунтів, основи раціонального використання, моніторингу та охорони ґрунтових і земельних ресурсів.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю. Погорільчук Н.М., Ковтонюк О.В. Основи мінералогії та петрографії: навчальний посібник. – К. ВГЛ «Обрії». – 2008.
2. Загальна геологія. Навчальний посібник. / І.С. Паранько, А.О. Сіворонов, В.Д. Євтєхов. — Кривий Ріг: Мінерал. — 2003. — 464 с.
3. Куровець М., Гунька Н. Основи геології. Підручник для вузів. — Львів, 1997. — 694 с.
4. Мізерський В. Динамічна геологія (загальна геологія): навчальний посібник : пер. с пол. / Володимир Мізерський ; Пер. Роман Смішко . – 2-ге вид., випр . – Львів :Видавництво Львівського університету ім. І.Франка, 2011 . – 354 с.
5. Нестеровський В.А., Бортник С.Ю., Погорільчук Н.М., Ковтонюк О.В. Основи мінералогі та петрографії: підручник. К.: ВЦ Київський університет, 2011.
6. Новосад Я.О. Загальна геологія. Навч. посібник. Рівне: НУВГП, 2006. – 142 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом терміну вивчення дисципліни є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виконаних практичних робіт, опитуванні та написанні контрольної роботи. Обов’язковою умовою є зарахування усіх тем самостійної роботи, які виконуються у вигляді завдань за визначеним викладачем змістом. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться у письмовій формі. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 20 балів. Умови допуску до іспиту: студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум (20 балів) до складання іспиту не допускаються. У такому разі обов'язковою є перездача тих видів робіт, за які вони отримали оцінку, нижчу за допустимий мінімум. Рекомендований мінімум для допуску – 27 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Юрійович
Бортник
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Наталія
Михайлівна
Погорільчук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Сергій
Петрович
Дорошкевич
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет