Геологія та ґрунтознавство (Модуль 1 -Геологія, Модуль - 2 - Ґрунтознавство)

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Геологія та ґрунтознавство (Модуль 1 -Геологія, Модуль - 2 - Ґрунтознавство)
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально- економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. ПР12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметріі,̈ наповнювати даними державний земельнии,̆ містобудівний та інші кадастри. ПР15. Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна складається з двох змістових модулів.«Модуль 1. Геологія» розкриває основні поняття загальної, динамічної та історичної геології. Це передбачає вивчення загальних геофізичних характеристик Землі, найголовніших відомостей про мінерали та гірські породи з елементами їх діагностики, процесів внутрішньої та зовнішньої геодинаміки, а також вироблення навичок щодо читання геологічних карт та розрізів.«Модуль 2. Ґрунтознавство» розкриває основні положення ґрунтознавства як науки, що вивчає походження, будову, склад, властивості та динаміку ґрунтів як природно-історичних утворень, які, до того ж, є об’єктами праці та засобами виробництва. В межах модуля розглядаються сутність поняття «ґрунт» і сучасні підходи до його трактування, генезис ґрунтів та вплив на їх формування чинників ґрунтоутворення, фазовий склад ґрунту, основні фізичні, фізико-хімічні і морфологічні властивості ґрунтів, закономірності поширення і основні закони географії ґрунтів України та світу, принципи класифікації ґрунтів, основи раціонального використання, моніторингу та охорони ґрунтових і земельних ресурсів.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю. Погорільчук Н.М., Ковтонюк О.В. Основи мінералогії та петрографії: навчальний посібник. – К. ВГЛ «Обрії». – 2008. 2. Загальна геологія. Навчальний посібник. / І.С. Паранько, А.О. Сіворонов, В.Д. Євтєхов. — Кривий Ріг: Мінерал. — 2003. — 464 с. 3. Куровець М., Гунька Н. Основи геології. Підручник для вузів. — Львів, 1997. — 694 с. 4. Мізерський В. Динамічна геологія (загальна геологія): навчальний посібник : пер. с пол. / Володимир Мізерський ; Пер. Роман Смішко . – 2-ге вид., випр . – Львів :Видавництво Львівського університету ім. І.Франка, 2011 . – 354 с. 5. Нестеровський В.А., Бортник С.Ю., Погорільчук Н.М., Ковтонюк О.В. Основи мінералогі та петрографії: підручник. К.: ВЦ Київський університет, 2011. 6. Новосад Я.О. Загальна геологія. Навч. посібник. Рівне: НУВГП, 2006. – 142 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом терміну вивчення дисципліни є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виконаних практичних робіт, опитуванні та написанні контрольної роботи. Обов’язковою умовою є зарахування усіх тем самостійної роботи, які виконуються у вигляді завдань за визначеним викладачем змістом. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться у письмовій формі. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 20 балів. Умови допуску до іспиту: студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум (20 балів) до складання іспиту не допускаються. У такому разі обов'язковою є перездача тих видів робіт, за які вони отримали оцінку, нижчу за допустимий мінімум. Рекомендований мінімум для допуску – 27 балів.
Мова викладання
Українська