Соціальне партнерство в програмах реабілітації

Освітня програма: Соціальна реабілітація

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальне партнерство в програмах реабілітації
Код дисципліни
ОК 16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 1. Розв’язувати складні задачі і проблеми, що потребують оновлення й інтеграції знань в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог. ПР 11. Організовувати спільну діяльність фахівців різних галузей і непрофесіоналів, здійснювати їх підготовку до виконання завдань соціальної роботи, ініціювати командоутворення та координувати командну роботу. ПР 17. Самостійно будувати та підтримувати цілеспрямовані, професійні взаємини з широким колом людей, представниками різних спільнот і організацій, аргументувати, переконувати, вести конструктивні переговори, результативні бесіди, дискусії, толерантно ставитися до альтернативних думок.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) вивчення навчальної дисципліни «Соціальне партнерство в програмах реабілітації» вимагає наявності знань у студентів з теорії соціальної роботи та соціально-педагогічної роботи в громаді. 2) знання основних понять, роль процесу партнерства у різних ситуаціях; моделі партнерства, посередництва і діалогу. 3) вміння використовувати основні форми діяльності фахівця соціальної реабілітації у роботі з організаціями для досягнення результату; встановлювати партнерські стосунки шляхом посередництва і діалогу; попереджувати і вирішувати можливі конфліктні ситуації.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надання студентам необхідних знань щодо наукових, організаційних, методологічних засад побудови партнерських стосунків з клієнтами як об'єктами соціальної роботи, а також із представниками державних установ та громадських організацій як суб'єктами соціальної роботи для вирішення соціальних проблем. Опанування цього курсу дозволить соціальним реабілітологам отримати знання, уміння і навички для формування готовності до професійної діяльності. Зміст дисципліни розкривається в теоретичних засадах соціального партнерства, в ознайомленні нормативно-правового забезпечення; визначенні сутності проведення соціального діалогу в сфері соціально-трудових відносин на національному, регіональному та місцевому рівні; знайомить із сучасними методами розбудови партнерських стосунків та міжсекторальної співпраці шляхом залучення державних органів влади, місцевого самоуправління, соціально-відповідального бізнесу та громадського сектору для надання соціальних послуг.
Рекомендована та необхідна література
1. Балабанова Н.В., Жуков В.І., Пилипенко В.Є. Соціальний діалог. Соціальне партнерство. Соціальна держава. Київ, 2002. 189 с. 2. Діденко Н. Г., Тодоров І. Я., Чугріна О. Р., Міхеєва О. К. Європейська соціальна політика і моделі соціального партнерства: навчально-методичний посібник. Донецьк : ДонДУУ, 2011. 219 с. 3. Романова Н. Ф., Мельник І. П. Соціальне партнерство : навчально-методичний посібник. Київ: НПУ імені М.П. Драгоманова, 2017. 238 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота, практичні завдання, обговорення, дискусія, презентація, підсумкова контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення): 28/17 балів 2. Аналітична доповідь: 28/17 балів 3. Творча самостійна робота: 24/14 балів 4. Підсумкова контрольна робота: 20/12 балів. Підсумкове оцінювання: залік. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру (максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100) і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Студенти, які впродовж семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж 60 балів, але більшу ніж критично-розрахунковий мінімум - 36 балів, складають залік. Залік проводиться у вигляді усного опитування за тематикою курсу та оцінюється у 24 бали. Схема оцінювання: - Зараховано (60-100 балів) - Не зараховано (0-59 балів) 
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки
Факультет психології