Соціальне забезпечення та соціальне страхування
Освітня програма: Соціальна реабілітація
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Соціальне забезпечення та соціальне страхування
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 1; ПР 6; ПР 10; ПР 12; ПР 18; Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) вивчення навчальної дисципліни «Соціальне забезпечення та соціальне страхування» вимагає наявності знань у студентів з теорії соціальної роботи, технології соціально-педагогічної роботи.
2) знання основ професійної соціально-педагогічної діяльності, особливостей соціально-педагогічної роботи з різними категоріями населення.
3) вміння аналізувати зміст ключових понять соціальної роботи, використовувати різні концептуальні підходи до вивчення соціальних явищ, аналізувати нормативно-правову базу стосовно соціальної роботи, ставити перед собою професійні задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надання студентам необхідних знань щодо соціального забезпечення та соціального страхування та формування компетенцій, необхідних для виконання функцій щодо застосування законів, принципів, методів та процедур в роботі з соціального захисту населення.
Оскільки, різні аспекти соціальної роботи впроваджують соціальні державні і спеціалізовані служби різних міністерств і відомств які мають свої особливості щодо організації їх діяльності з питань соціального захисту, тому особливе місце в соціальній роботі займає соціальне забезпечення і соціальне страхування.. Зміст дисципліни розкривається в теоретичних засадах і принципах соціального забезпечення та ролі соціального страхування, державного регулювання соціального страхування в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Безугла В. О., Загірняк Д. М., Шаповал Л. П. Соціальне страхування: навч. посібник. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 208 с.
2. Бурак В.Д. Синчук С.М. Право соціального забезпечення. навч. посібник. – К. 2013. - 654 c.
3. Мальований М.І. Соціальне страхування : навчальний посібник / М.Мальований, П. Бечко, В.Бечко. - К. : Центр учбової літератури, 2012. - 491 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота, практичні завдання, обговорення, дискусія, презентація, підсумкова контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення): 20/10 балів
2. Аналітична доповідь: 15/10 балів
3. Творча самостійна робота: 15/10 балів
4. Підсумкова контрольна робота: 10/6 балів.
Підсумкове оцінювання: іспит
Умови допуску до іспиту: Обов’язковим для отримання допуску до іспиту є виконання модульних контрольних робіт, здобуття результатів оцінювання сумарно, повинно бути не менше 36 балів / максимум 60 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів – для допуску до складання іспиту не допускаються.
Іспит проводиться у вигляді письмових відповідей за тематикою курсу та виконання творчого індивідуального завдання, які оцінюються у мін.24 бали / мах. 40 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Федорівна
Гук
Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки
Факультет психології
Факультет психології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки
Факультет психології