Методологія та організація економічних наукових досліджень (з основами інтелектуальної власності)

Освітня програма: Освітньо-наукова програма «Економіка та економічна політика»

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Методологія та організація економічних наукових досліджень (з основами інтелектуальної власності)
Код дисципліни
ОК 1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1. Формулювати, аналізувати та синтезувати рішення науково-практичних проблем. ПРН 2. Розробляти, обґрунтовувати і приймати ефективні рішення з питань розвитку соціально-економічних систем та управління суб’єктами економічної діяльності. ПРН 3. Вільно спілкуватися з професійних та наукових питань державною та іноземною мовами усно і письмово. ПРН8. Збирати, обробляти та аналізувати статистичні дані, науково-аналітичні матеріали, необхідні для вирішення комплексних політико-економічних питань. ПРН10. Застосовувати сучасні інформаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення у соціально-економічних і політико-економічних дослідженнях та в управлінні соціально-економічними системами.ПРН11. Визначати та критично оцінювати стан і тенденції соціально-економічного розвитку, формувати та аналізувати моделі економічних систем та процесів. ПРН14. Розробляти сценарії і стратегії розвитку соціально-економічних систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основні закони, поняття та категорії економічної теорії, методи економічного аналізу та їх еволюцію, зміст базових економічних дисциплін, особливості функціонування сучасної економіки. 2. Вміти : аналізувати економічні процеси і явища, їхнє відображення в економічній теорії; пояснити взаємозв’язок між економічними фактами, економічною теорією та економічною політикою; володіти навичками системного аналітичного мислення. 3. Володіти навичками публічних виступів
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна Методологія та організація економічних наукових досліджень (з основами інтелектуальної власності) є обов’язковою і використовує сукупність методологію та інструментарій сучасної економічної науки, зокрема, неокласичної економічної теорії, сучасного інституціоналізму, еволюційної економіки, нового кейнсіанства, а також системний метод, метод наукового абстрагування, математичні та статистичні методи, методи наукового передбачення, моделювання і прогнозування, економіко-експериментальні методи для їхнього застосування на практиці на мікроекономічному та макроекономічному рівнях. Розглядається структура теоретичного та емпіричного знання в єдності з методами теоретичного та емпіричного дослідження; висвітлюються методологічні проблеми сучасної економічної науки.
Рекомендована та необхідна література
1. Добронравова І.С., Білоус Т.М., Комар О.В. Новітня західна філософія науки: підручник. Київ : «Парапан», 2008. 280с. 2. Методологія та організація наукових досліджень : навч. посіб. для студ.-магістр. усіх спец. / за ред. І.С. Добронравової (ч. 1), О.В. Руденко (ч. 2). Київ : ВПЦ Київський університет, 2018. 607 с. 3. Основи методології та організації наукових досліджень: навч. посіб. ; за ред. А.Є. Конверського. Київ : Цент учбової літератури, 2010. 352 с. 4. Філософія науки : підручник / [І. С. Добронравова та ін. ; за ред. І. С. Добронравової] ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - Київ : Київський університет, 2018. - 255 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Інформаційно-традиційне з елементами проблемно-орієнтованого навчання: лекції, семінари, самостійна робота, консультації, виконання індивідуального проекту, аналіз ситуацій, виконання творчих завдань, активні методики проведення занять
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. З навчальної дисципліни передбачено проведення підсумкової комплексної контрольної роботи (ПККР), яка виконується на одному з останніх занять, відведених на вивчення дисципліни. Семестрове оцінювання: 80 балів максимум / 48 балів мінімум. Оцінка за підсумкову комплексну контрольної роботи (ПККР), яка виконується на одному з останніх занять, відведених на вивчення дисципліни (не більше 20 балів) додається до оцінок за змістовні частини. Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж 48 балів до виконання ПККР не допускаються. Для студентів, які набрали сумарно менше ніж 48 балів, і відповідно за першу чи другу частини менше 24 балів, для одержання допуску до ПККР потрібно обов’язково виконати додаткову нову самостійну аналітичну роботу, перескласти контрольну роботу, пройти тестування за темами навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська