Історія пам'яткоохоронної справи

Освітня програма: Археологія та преісторія

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Історія пам'яткоохоронної справи
Код дисципліни
ОК.37
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні терміни курсу, складові державної та міжнародної системи охорони пам’яток. Знати історію становлення пам’яткознавства як науки. Знати особливості формування шанобливого ставлення до пам’яток в Україні та світі. Знати процес становлення сфери охорони пам’яток та особливості його розвитку в ХІХ – поч.. ХХІ ст. Вміти визначати основні тенденції формування охорони археологічних пам’яток (до ХІХ ст.). Вміти визначати основні етапи, тенденції музеєфікації та збереження пам’ятки на території України.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати найважливіші факти, події та процеси історичного минулого людства, історію культури України та світу, 2. Вміти працювати з науковою літературою, шукати інформацію з різних джерел, перевіряти її достовірність. 3. Володіти елементарними навичками роботи з археологічними пам’ятками.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, семінари, самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-4, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 5-9. Після завершення відповідно Змістового модулю 1 і Змістового модулю 2 проводяться контрольні роботи. Завдання містить 10 тестових запитань, правильна відповідь на кожне з яких оцінюється в 1 бал.
Рекомендована та необхідна література
1. Актуальні питання виявлення і дослідження пам’яток історії та культури. – Ч.1. – К .: Інститут історії України НАН України, 1999. 2. Акуленко В.І. Охорона пам’яток культури в Україні (1917-1990). – К.: Вища школа, 1991. 3. Акуленко В.І. Становлення і розвиток законодавства про охорону і використання пам’яток культури в Україні (1917-1991 рр.). – К., 1992. 4. Вступ до музеєзнавства та пам’яткознавства. – К., 2019. 5. Гріффен Л.О. Пам’ятка техніки як феномен історії і культури // Праці Центру пам’яткознавства. – 2008. – Вип. 14. – С. 40-52. 6. Заремба С. Нариси з історії українського пам'яткознавства. – К., 2002. 7. Заремба С.З. Українське пам’яткознаство: історія, теорія, сучасність. – К.: Логос, 1995. 8. Заставецька Н.І. Збереження пам’яток історії та культури в Західній Україні (1919-1939 рр.). Автореф. дис. – Львів, 2001. 9. Основи пам’яткознавства / за ред. О. Титової, Л. Гріффена. - Центр пам’яткознавства НАН України, УТОПЖ. – Lambert Academic Publishing, 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання - лекції, семінари, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях, а також бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Критеріями оцінювання відповіді студента є: • повнота розкриття питання • логіка викладення • використання основної і додаткової літератури • аналітичні міркування, вміння робити висновки
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Світлана Іванівна Іванисько
Кафедра археології та музеєзнавства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра археології та музеєзнавства
Історичний факультет