Обробка і статистичний аналіз емпіричних даних

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Обробка і статистичний аналіз емпіричних даних
Код дисципліни
ОК.44
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 5. Вирішувати складні практичні та дослідницькі завдання з опорою на доступні ресурси ПР 10. Рефлексувати та критично оцінювати вірогідність самостійно одержаних результатів стосовно практики соціальної роботи
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- Знання основ «Наукового образу світу», «Соціальної психології», «Психології особистості», «Психодіагностики в соціальній роботі». - Вміння добирати і застосовувати науково-дослідні та психодіагностичні методи, якісно аналізувати, узагальнювати і систематизувати результати наукових досліджень. - Володіння елементарними навичками визначати, аналізувати та пояснювати соціальні явища; володіння навичками використання інформаційних та комунікативних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Обробка і статистичний аналіз емпіричних даних»: - належить до переліку обов’язкових; - спрямована на вивчення базових понять, прийомів, математичних методів аналізу даних дослідження у соціальній роботі; формування навичок планування емпіричного дослідження, організації збору даних, їхнього стандартного запису, вибору найбільш адекватних засобів аналізу; оволодіння засобами зручного подання даних, їх інтерпретації та отримання наукових і практичних висновків; - складається з двох змістовних частин: перша присвячена вивченню основ вимірювання та кількісного опису даних, друга – вивченню методів статистичного висновку; - надає теоретичні знання і практичні навички, необхідні для розуміння професійних публікацій, які базуються на емпіричних даних і критичного оцінювання їхньої якості; самостійного використання статистичних методів аналізу даних, які застосовуються при проведенні емпіричних досліджень в соціальній роботі; підготовки презентацій і звітів за результатами аналізу.
Рекомендована та необхідна література
Погорільська Н. І., Ходанович О. В. Математичні методи в психологічних дослідженнях. К.: Київський університет, 2015. 127 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінка формується як сума усіх балів, набраних упродовж семестру. Усні відповіді (участь в обговоренні, захист практичних робіт): 10/6 балів Практичні роботи (№1-6): 60/36 балів Підсумкова контрольна робота: 30/18 балів Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100. Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. 0-59 – не зараховано; 60-100 залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іванна Валентинівна Ананова
Кафедра загальної психології
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра загальної психології
Факультет психології