Колоїдна хімія

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Колоїдна хімія
Код дисципліни
ОК.26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Демонструвати знання та розуміння основних фактів, концепцій, принципів та теорій з хімії. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Даний курс базується на знаннях загальних курсів неорганічної, органічної, аналітичної, фізичної хімії, фізики і математики.
Зміст навчальної дисципліни
Колоїдна хімія - науку про поверхневі явища і дисперсні системи . Вивчаються основні види класифікації дисперсних систем, надаються відомості про методи добування дисперсних систем. Розглядаються оптичні і молекулярно-кінетичні властивості дисперсних систем. Основним розділом курсу є розділ, присвячений поверхневим явищам і адсорбції. Розглядається явища адгезії, когезії, змочування, адсорбція та властивості ПАР. Велика увага приділяється механізмам утворення та будові ПЕШ. Розглядаються теорії будови ПЕШ, електроповерхневі явища в дисперсних системах. Засвоєння цих понять необхідно для наступного вивчення агpегативної стiйкiсть дисперсних систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Колоїдна хімія: підручник / за ред. М.О. Мчедлова-Петросяна. - Х., 2010.- 500с. 2. Малишева М.Л. Колоїдна хімія. / Малишева М.Л. : Навч.посібник.- К., 2017.- 231с. 3. Малишева М.Л., Фрицкий І О. / Задачі та питання для самостійної роботи з коллоідної хімії для студентів хімічного факультету. Навчальний посібник, К., 2016, -96 С. 4. D.H.Everett, Basic Priniples of Colloid Science.- Bristol 1988.- 243p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторний практикум, усні опитування.
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає складання колоквіумів, і захист лабораторних робіт, контрольну роботу. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська