Науково-дослідницький практикум із спеціальності Географія (Геоморфологія та палеогеографія)

Освітня програма: Геоморфологія та палеогеографія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Науково-дослідницький практикум із спеціальності Географія (Геоморфологія та палеогеографія)
Код дисципліни
ОК 16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
ПРН1. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації. ПРН4.Розробляти, керувати та управляти проектами географічної та міждисциплінарної спрямованості, оцінювати і забезпечувати якість робіт ПРН12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень. ПРН14. Формулювати наукові гіпотези, визначати актуальні аспекти у фундаментальних і прикладних напрямах досліджень, розробляти та управляти проєктами у сфері географії, зокрема, геоморфології та палеогеографії, природокористування, міського та регіонального розвитку. ПРН15. Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно-географічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання теоретичних засад геоморфології та палеогеографії, нормативних документів у фаховій галузі; 2) вміння працювати з літературними джерелами, статистичними даними, картографічними матеріалами, даними дистанційного зондування земної поверхні, інтернет-ресурсами; 3) навички польових та камеральних ландшафтних досліджень, вільне користування ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна розглядає сучасні методи та інноваційні рішення щодо організації та проведення наукових досліджень та оцінки можливостей їх прикладного використання.
Рекомендована та необхідна література
1. Крушельницька О. В. Методологія та організація наукових досліджень : Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2006. – 206 с. 2. Мороз С. А., Онопрієнко В. І., Бортник С. Ю. Методологія географічної науки: Навч. посібник. – К. : Заповіт, 1997. – 333 с. 3. Гайдучок В. М., Затхей Б. І., Лінник М. К. Теорія і технологія наукових досліджень. Навчальний посібник. – Львів: Афіша, 2006. – 232 с. 3. Юринець В. Є. Методологія наукових досліджень : навч. посібник / В. Є. Юринець. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2011. – 178 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування, оцінювання підготовки до семінарських занять, самостійної роботи, МКР. Підсумкове оцінювання у формі заліку визначається як сума балів за всіма, успішно оціненими, результатами навчання. Оцінки нижче від мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали менше 60 балів обов'язковою є перездача тих видів робіт, за які вони отримали оцінку, нижчу за допустимий мінімум.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Юрійович Бортник
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет