Геоморфологія та палеогеографія

Географічний факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Геоморфологія та палеогеографія
Код освітньої програми
25155
Кваліфікація, що присуджується
Магістр географії (геоморфологія та палеогеографія)
Тривалість освітньої програми
2 роки
Кількість кредитів
120
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Природничі науки
Спеціальність
Географія
Особливі умови прийому
Базова вища освіта. Наявність ступеня бакалавра
Механізми визначення попереднього навчання
Наявність диплому бакалавра
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
На підставі професійного оволодіння компетентностями, передбачені блоком дисциплін професійного спрямування: рівень опанування дисциплін блоку професійного спрямування з оцінками не менше як 75 балів, оцінка за виробничу практику за спеціальністю не менше як 75 балів, а також захист кваліфікаційної роботи з оцінкою не нижче 75 балів.
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПР01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації. ПР02. Оцінювати результати власної роботи, демонструвати уміння працювати в команді. ПР03. Вільно спілкуватися із професійних і наукових питань іноземною мовою. ПР04. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах. ПР05. Вміти виявляти, ставити та розв’язувати науково-прикладні проблеми, здійснювати критичну оцінку прийнятих рішень. ПР06. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії, зокрема геоморфології, палеогеографії та геотуризмі. ПР07. Брати участь у плануванні територій різного ієрархічного рівня. ПР08. Здійснювати дослідження природно-географічних проявів розвитку геосистем у складних і непередбачуваних умовах, прогнозувати їхній розвиток, аналізувати альтернативи, оцінювати ризики та ймовірні наслідки. ПР09. Проводити фахову оцінку програм, стратегій і планів розвитку територій, здійснювати їхню еколого-геоморфологічну експертизу та моніторинг. ПР10. Застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі природно-географічних проявів розвитку геосистем, визначати можливості та межі їх застосування. ПР11. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні та геоекологічні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері природокористування, рекреації та туризму. ПР12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень. ПР13. Здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти, розробляти необхідне для цього навчально-методичне та інформаційне забезпечення. ПР14. Формулювати наукові гіпотези, визначати актуальні аспекти у фундаментальних і прикладних напрямах досліджень, розробляти та управляти проєктами у сфері географії, зокрема геоморфології та палеогеографії. ПР15. Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно-географічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Підсумкове оцінювання результатів навчання в Університеті здійснюється за єдиною 100-бальною шкалою. Оцінка здобувача освіти відповідає відношенню встановленого при оцінюванні рівня сформованості професійних і загальних компетентностей до запланованих результатів навчання (у відсотках). Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. За підсумками іспитів, за результатами виконання курсових і дипломних робіт (проєктів); за результатами роботи на практиках здобувачу освіти виставляються бали за наступною шкалою: «Відмінно» 90 – 100%; «Добре» 75 – 89%; «Задовільно» 60 – 74%; «Не задовільно» 0 – 59%. Якщо з дисциплін не проводиться підсумковий іспит, то результати роботи здобувача оцінюються за шкалою: «Зараховано» 60 – 100% або «Не зараховано» 0 – 59%.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
На основі укладених угод про міжнародну академічну мобільність Київським національним університетом імені Тараса Шевченка із закордонними та вітчизняними партнерами на умовах конкурсу.
Практика та стажування
Виробнича практика з відривом від теоретичного навчання (6 тижнів). Асистентська практика без відриву від теоретичного навчання (8 тижнів)
Навчання на робочому місці
Студентоцентричне проблемно-орієнтоване навчання, що проводиться у формі лекцій, семінарів, практичних занять, самостійної роботи на основі навчальних посібників, підручників та конспектів, консультацій з викладачами, навчальних та виробничих практик, виконання кваліфікаційної роботи магістра на останньому році навчання.
Гарант освітньої програми
Сергій Юрійович Бортник
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Професійні профілі випускників
Робочі місця в закладах освіти, у проектно-пошукових та науково-дослідних організаціях, виробничих та наукових установах Державної геологічної служби, установах та організаціях, що займаються питаннями надзвичайних ситуацій та екологічної безпеки та ін., установах заповідної справи.
Доступ до подальшого навчання
Можливе подальше продовження освіти за третім рівнем вищої освіти, а також підвищення кваліфікації і отримання додаткової післядипломної освіти