Порівняльний аналіз планет

Освітня програма: Геоморфологія та палеогеографія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Порівняльний аналіз планет
Код дисципліни
ВБ 3.1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно- і суспільно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації. ПРН06. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії, природокористування, міського та регіонального розвитку, геоморфології, палеогеографії та геотуризму. ПРН08. Здійснювати дослідження природно- і суспільно-географічних проявів розвитку геосистем у складних і непередбачуваних умовах, прогнозувати їхній розвиток, аналізувати альтернативи, оцінювати ризики та ймовірні наслідки ПРН14. Формулювати наукові гіпотези, визначати актуальні аспекти у фундаментальних і прикладних напрямах досліджень, розробляти та управляти проєктами у сфері географії, зокрема, геоморфології та палеогеографії, природокористування, міського та регіонального розвитку.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
) успішне опанування навчальної дисциплін «Рельєф світу». 2) вміння визначати основні морфологічні та морфометричні характеристики поверхні; 3) володіння елементарними навичками аналізу картографічних матеріалів різного змісту.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом дисципліни «Порівняльний аналіз рельєфу планет» є знання про виникнення планет, умови і чинники на них і їх супутниках, процесів морфогенезу та інших природних процесів. Дає змогу на підставі раніше отриманих знань зрозуміти місце Землі у Всесвіті на основі отриманої інформації про відомі геологічні процеси на об’єктах Сонячної системи та (або) про результати їх проявів; уяснити універсальність геологічних процесів і специфіку їх проявів та ймовірність прогнозування цих процесів у майбутній геологічній історії Землі. Геологічні процеси та результати (сліди) їх проявів на планетах земної групи та на супутниках газових планет-гігантів Сонячної системи – як інструмент для пізнання геологічного минулого Землі, де сліди їх давно знищені екзогенними процесами, та прогнозування ймовірного майбутнього.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування, оцінювання виконання практичних та самостійних робіт, консультації, модульні контрольні роботи. Підсумкове оцінювання у формі заліку визначається як сума балів за всіма, успішно оціненими, результатами навчання. Оцінки нижче від мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали менше 60 балів обов'язковою є перездача тих видів робіт, за які вони отримали оцінку, нижчу за допустимий мінімум.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Олександрович Комлєв
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет