Ревіталізація та валоризація природних та природно-антропогенних об’єктів

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Ревіталізація та валоризація природних та природно-антропогенних об’єктів
Код дисципліни
ВБ 2.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії географії, а також світоглядних наук. Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук. Р09. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер (у відповідності до професійного спрямування) на різних просторово-часових масштабах. Р10. Знати цілі сталого розвитку та можливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні. Р012. Аналізувати природно-ресурсний та господарський потенціал території для потреб організації та розвитку геотуризму та природоохоронних заходів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) вміння здійснювати комплексну оцінку стану природних та природно-антропогенних об՚єктів, що потребують ревіталізації, аналізувати проблеми розвитку конкретних території; 2) знання сучасних кількісних та кісних методів географічних досліджень, вміння їх застосовувати у виробничій та науково-практичній діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Ревіталізація та валоризація природних та природно-антропогенних об՚єктів» присвячена вивченню важливого мультидисциплінарного та багатовимірного напрямку сучасної діяльності, що фокусується на різнопланових заходах по поверненню до життя занедбаних та порушених (девастованих) природних та природно-антропогенних об՚єктів. Такі порушення виникають внаслідок гірничовидобувної, водогосподарської, сільськогосподарської та інших видів діяльності людини і потребують «окультурення» з метою їх подальшого потенційного використання. Успішно впроваджені ревіталізаційні проєкти є альтернативним видом атракцій природопізнавального туризму, що демонструють глибоке розуміння влаштування та функціонування природних комплексів та «розумне» використання їх корисних властивостей.
Рекомендована та необхідна література
1. Мартинова О.А. Рекультивація земель: конспект лекцій. Донецьк: Дон. НТУ, 2010. 44 с. 2. Панас Р. Н. Рекультивація земель: навч. посіб. Львів, 2003. 3. Погорільчук Н. Ревіталізація природних та природно-антропогенних об՚єктів: навчальний посібник (електронне видання). Київ, 20. 60 с. 4. Ecological revitalization: Turning Contaminated Properties Into Community Assets, 2009. 5. Wilczkiewicz, M., Wilkosz-Mamcarczyk, M. (2015). Revitalization – definition, genesis, examples. Geomatics, Landmanagement and Landscape. No. 2. P. 71–79. https://www.researchgate.net/publication/282429541 6. Kuter N. Reclamation of Degraded Landscapes due to Opencast Mining. Advances in Landscape Architecture. https://www.intechopen.com/chapters/45415
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання практичних робіт, завдань самостійної роботи, контрольна робота, залік. Підсумкове оцінювання у формі заліку передбачає оцінювання засвоєння здобувачем освіти навчального матеріалу на підставі поточного контролю. Студентам, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 60 балів, призначаються додаткові види робіт (написання реферату, підготовка презентації тощо в залежності від конкретної теми, за якою виявлено недостатній рівень знань).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Михайлівна Погорільчук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет