Основи державної служби та дипломатичний практикум

Освітня програма: Зовнішня політика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Основи державної служби та дипломатичний практикум
Код дисципліни
ВБ 1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПРН16. Оцінювати події та процеси міжнародних відносин і зовнішньої політики з урахуванням особливостей сучасної дипломатичної служби та норм дипломатичного протоколу та етикету, вміти застосовувати ці специфічні знання в зовнішньополітичній практиці та для організації та проведення міжнародних переговорів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати знання з теорії та практики дипломатії та дипломатичної служби. 2. Вміти аналізувати документи, зокрема договірного й зовнішньополітичного характеру; працювати з літературою навчального й наукового характеру. 3. Володіти навичками політичного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
ТЕМА 1. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНОЇ ТА ДИПЛОМАТИЧНОЇ СЛУЖБИ. ТЕМА 2. КОНЦЕПЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ТА ДИПЛОМАТИЧНОЇ СЛУЖБИ. ТЕМА 3. ПРАВОВІ ОСНОВИ ДЕРЖАВНОЇ ТА ДИПЛОМАТИЧНОЇ СЛУЖБИ В УКРАЇНІ. ТЕМА 4. ЕТИКА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ ТА ДИПЛОМАТИЧНОЇ СЛУЖБИ. ТЕМА 5.ОСОБИСТІСНІ ЧИННИКИ НА ДЕРЖАВНІЙ ТА ДИПЛОМАТИЧНІЙ СЛУЖБІ. ТЕМА 6. ГЕНДЕРНІ АСПЕКТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ. ТЕМА 7. МІЖНАРОДНА ЦИВІЛЬНА СЛУЖБА.
Рекомендована та необхідна література
1. Державна служба : підручник : у 2 т. / редкол. : Ю. В. Ковбасюк (голова), О. Ю. Оболенський (заст. голови), С. М. Серьогін (заст. голови) [та ін.]. - К. ; Одеса : НАДУ, 2012. 2. Дубенко С.Д. Державна служба і державні службовці в Україні : Навч.-метод. посібник / С.Д. Дубенко; За заг. ред. Н.Р. Нижник. – К. : ІнЮре, 1999. – 244 с. 3. Желюк Т.Л. Державна служба: Навч. посіб. / Т.Л. Желюк. – К. : Професіонал, 2005. – 576 с. 4. Коновалова М.В. Світова практика формування інноваційної культури державних службовців на прикладі англосаксонської моделі інноваційного розвитку // Держава та регіони: науково-виробничий журнал. Серія Державне управління ; № 1 (41), 2013. – С. 112-116. 5. Лазор О.Д. Державна служба в Україні : навч. посіб. для студ. вищ.навч. закл. / О.Д. Лазор, О.Я. Лазор. – К. : Дакор; КНТ, 2006. – 472 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, доповіді
Методи та критерії оцінювання
1) модульний контроль: за два модулі – до 60 балів (30+30) 2) іспитовий контроль: письмова іспитова робота – до 40 балів
Мова викладання
Українська