Зовнішня політика

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Зовнішня політика
Код освітньої програми
35900
Кваліфікація, що присуджується
Магістр міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій; експерт з суспільно-політичних питань (зовнішня політика та міжнародна діяльність)
Тривалість освітньої програми
2 роки
Кількість кредитів
90
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Міжнародні відносини
Спеціальність
Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
Особливі умови прийому
Для вступу на програму необхідно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови (англійська, німецька, французька, іспанська) та фахове вступне випробування згідно з Правилами прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Механізми визначення попереднього навчання
Вступ на освітню програму здійснюється на основі диплому бакалавра або магістра/спеціаліста.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
1) проходження виробничої (переддипломної) практики з оцінкою не нижче 75 балів; 2) обрання вибіркового блоку дисциплін із навчального плану та отримання середнього балу не нижче «75» за підсумками складання всіх дисциплін, які до нього включені; 3) отримання оцінки не нижче 75 балів за результатами підсумкової атестації (складання кваліфікаційного іспиту та захисту магістерської кваліфікаційної роботи).
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПРН1. Знати та розуміти природу, джерела та напрями еволюції міжнародних відносин і зовнішньої політики держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин і світової політики. ПРН2. Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини та зовнішню політику окремих держав. ПРН3. Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики. ПРН4. Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав. ПРН5. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики держав. ПРН6. Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики та глобального розвитку. ПРН7. Оцінювати та аналізувати міжнародні та зовнішньополітичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. ПРН8. Вільно спілкуватися державною та іноземними мовами усно і письмово, з професійних і наукових питань. ПРН9. Готувати аналітичні довідки, звіти та інші документи про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій. ПРН10. Розробляти та реалізовувати проекти прикладних досліджень міжнародних відносин, зовнішньої та світової політики. ПРН11. Здійснювати професійний усний та письмовий переклад з/на іноземну мову, зокрема, з фахової тематики міжнародного співробітництва, зовнішньої та світової політики. ПРН12. Формулювати задачі моделювання, створювати і досліджувати моделі об’єктів і процесів міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій. ПРН13. Брати участь у професійних дискусіях у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій, поважати опонентів і їхню точку зору, доносити до фахівців і широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з фахових проблем. ПРН14. Оцінювати результати власної роботи і відповідати за особистий професійний розвиток. ПРН15. Вміти визначати особливості формування та реалізації зовнішньополітичних стратегій, змісту сучасних поглядів на характер зовнішньополітичних стратегій та стратегічного планування. ПРН16. Оцінювати події та процеси міжнародних відносин і зовнішньої політики з урахуванням особливостей сучасної дипломатичної служби та норм дипломатичного протоколу та етикету, вміти застосовувати ці специфічні знання в зовнішньополітичній практиці та для організації та проведення міжнародних переговорів.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Заочна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Письмові та усні іспити, заліки, диференційовані заліки, модульні контрольні роботи, реферати, доповіді, презентації, поточний контроль, комплексний кваліфікаційний іспит освітньої програми «Зовнішня політика», захист магістерської роботи. Підсумкове оцінювання результатів навчання здійснюється за єдиною 100-бальною шкалою згідно з Положенням про порядок оцінювання знань студентів при кредитно-модульній системі організації навчального процесу в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/Organization-of-the-educational-process.pdf Оцінюється якість виконання здобувачем освіти усіх видів робіт і рівня набутих ним знань та вмінь. Критерії оцінювання визначаються для кожного освітнього компонента та фіксуються у нормативних документах університету (робочі програми навчальних дисциплін тощо).
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
На основі двосторонніх договорів між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та закордонними ЗВО здійснюється співпраця в сфері міжнародної студентської мобільності та відповідного перезарахування кредитів. Механізм реалізації міжнародної кредитної мобільності регулюється «Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність КНУ імені Тараса Шевченка» від 29.06.2016 року, а також «Положенням про порядок перезарахування результатів навчання у КНУ імені Тараса Шевченка» від 29.06.2016 року.
Практика та стажування
Виробнича (переддипломна) практика за фахом без відриву від навчання в Міністерстві закордонних справ України, інших державних структурах України та зарубіжних країн, вітчизняних та іноземних компаніях.
Навчання на робочому місці
Дуальна форма освіти – поєднання навчання та поглибленої практичної підготовки за рахунок проходження стажування як обов’язкової умови присвоєння професійної кваліфікації.
Гарант освітньої програми
Роман Костянтинович Петюр
Кафедра міжнародних організацій та дипломатичної служби
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Професійні профілі випускників
В результаті опанування ОПП випускники здатні виконувати професійні види робіт й обіймати первинні посади в органах державної влади, міжнародних організаціях (урядових та неурядових). Професійна діяльність у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, політичного аналізу і прогнозування, дипломатичної та консульської служби.
Доступ до подальшого навчання
Можливість продовження освіти на третьому рівні вищої освіти задля отримання ступеню «доктор філософії», підвищення кваліфікації й отримання додаткової освіти за сертифікованими програмами та програмами післядипломного навчання, а також навчання впродовж життя.

Дисципліни

У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни

Зовнішньополітичний дискурс
Кваліфікація: ВП 2.2, 2023/2024
Національна безпека України
Кваліфікація: ОК 2, 2023/2024
Міжнародна політична економія
Кваліфікація: ВП 3.2, 2023/2024
Основи дипломатії та дипломатичної служби
Кваліфікація: ОК 11, 2023/2024
Основи державної служби та дипломатичний практикум
Кваліфікація: ВБ 1.1, 2023/2024
Зовнішньополітичні стратегії та планування
Кваліфікація: ОК 12, 2023/2024
Міжнародна безпека та міжнародні конфлікти
Кваліфікація: ОК 14, 2023/2024
Дипломатичний протокол та діловий етикет
Кваліфікація: ОК 6, 2023/2024
Міжнародні відносини та світова політика
Кваліфікація: ОК 5, 2023/2024
Зовнішня політика великих держав
Кваліфікація: ОК 7, 2023/2024
Теорія та аналіз зовнішньої політики
Кваліфікація: ОК 1, 2023/2024
Інформаційна політика та зовнішньополітичні комунікативні стратегії
Кваліфікація: ОК4, 2023/2024
Інституційна система і політика європейських міжнародних організацій
Кваліфікація: ВБ 2.2., 2023/2024
Зовнішньополітична стратегія України
Кваліфікація: ОК 8, 2023/2024
Лобістська діяльність у міжнародних відносинах
Кваліфікація: ВП 4.1., 2023/2024
Україна в міжнародних організаціях
Кваліфікація: ВБ 2.1, 2023/2024
Дипломатія та глобальні проблеми сучасності
Кваліфікація: ВБ 1.4, 2023/2024
Культурна та гуманітарна дипломатія світу
Кваліфікація: ВБ 1.2, 2023/2024
Європейська дипломатія: політика та врядування
Кваліфікація: ВБ 1.3, 2023/2024
Ядерна політика та нерозповсюдження зброї масового знищення
Кваліфікація: ВП 1.1, 2023/2024
Енергетичні та екологічні проблеми у зовнішній політиці держав
Кваліфікація: ВП 1.2, 2023/2024
Віртуальні дипломатія
Кваліфікація: ВП 2.1, 2023/2024
Міжнародне публічне право
Кваліфікація: ВП 3.1, 2023/2024
Міжнародні організації
Кваліфікація: ОК 3, 2023/2024
ЄС в міжнародних відносинах
Кваліфікація: ОК 13 , 2023/2024
Теорія і практика міжнародних переговорів
Кваліфікація: ОК 15, 2023/2024
Багатостороння дипломатія і механізми регулювання міжнародних відносин
Кваліфікація: ВБ 2.3, 2023/2024
Інтеграційні процеси та об’єднання: регіональний вимір
Кваліфікація: ВБ 2.4, 2023/2024