ЄС в міжнародних відносинах

Освітня програма: Зовнішня політика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
ЄС в міжнародних відносинах
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати та розуміти природу, джерела та напрями еволюції міжнародних відносин і зовнішньої політики держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин і світової політики. Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини та зовнішню політику окремих держав. Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики держав. Оцінювати та аналізувати міжнародні та зовнішньополітичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти базовими знаннями з історії та теорії міжнародних відносин; елементарними навичками політичного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль І. Тема 1. Місце ЄС в сучасній системі міжнародних відно-син. Еволюція європейських інтеграційних процесів. Тема 2. Проблеми реформування ЄС на сучасному етапі. Тема 3. Становлення та розвиток спільної зовнішньої політики та політики безпеки ЄС. Еволюція військово-політичної інтеграції в ЄС. Змістовний модуль ІІ. Тема 4. Політика розширення ЄС, відносини ЄС з країнами-кандидатами. Тема 5. Європейська політика сусідства та Східне партнерство як інструменти реалізації зовнішньополітичної стратегії ЄС. Тема 6. Відносини ЄС з великими державами (США, КНР).
Рекомендована та необхідна література
1.ЄС в міжнародних відносинах/ В.В. Копійка, М.А.Миронова, С.О.Маковський та ін. - К: ВПЦ «Київський університет», 2021. 2.ЄС: економіка, політика, право. Енциклопедичний словник/ Редкол.: В.В.Копійка (голова) та ін.- К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. 3.Гердеген М. Європейське право. – К.: Видавництво «К.І.С.», 2008. 4.Копійка В. В.Шинкаренко Т.І., Європейський Союз: історія і засади функціонування – Київ: Знання, 2012. 5.Мідделаар ван, Луук. Перехід до Європи. Як континент став союзом. К.:Дух і літера, 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, презентації, семінари, модульні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Курсом передбачено 2 змістовні модулі. Завершується дисципліна заліком. Контроль і оцінювання знань здійснюється за модульно-рейтинговою системою: максимально за предмет – 100 балів. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано. Підсумкова оцінка є сумою балів поточного, модульного і залікового контролю.
Мова викладання
Українська