Теоретична граматика

Освітня програма: Німецька філологія та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Теоретична граматика
Код дисципліни
ОК.13.2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та німецькою й англійською мовами. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 14.Використовувати німецьку та англійську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисципліни «Практичний курс німецької мови», володіння німецькою мовою на рівні В1.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна: «Теоретична граматика» є складовою комплексної дисципліни «Теорія німецької мови» освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», галузі знань 0203 Гуманітарні науки, спеціальності 035 «філологія». Дисципліна є обов’язковою та викладається у V семестрі у загальному обсязі 60 годин (2 кредити), зокрема: аудиторні (практичні) – 28 год., з них: лекції – 14 годин, семінарські заняття – 14 годин, самостійна робота студентів – 32 год. Дисципліна передбачає 1 змістовий модуль та 1 модульну контрольну роботу; вивчення дисципліни завершується складанням заліку. Основними організаційними формами навчання є лекційні та семінарські заняття. Дисципліна ознайомлює з основними теоретичними засадами граматичної системи німецької мови, формує понятійний та термінологічний апарат, необхідний для розуміння різноманітних граматичних явищ німецької мови.
Рекомендована та необхідна література
1. Duden. Grammatik der deutschen Gegenwartsprache. / Herausgegeben von der Dudenredaktion; bearbeitet von P. Eisenberg, H. Gelhaus, H. Henne, H. Stilla, H. Wellmann. – Bd. 4. // Das Standardwerk zur deutschen Sprache 6., neu bearbeitete Auflage. [Ausg. in 12 Bd.]. Mannheim; Leipzig; Wien; Zürich: Dudenverl., 1998. 912 S. 2. Helbig G., Buscha J. Deutsche Grammatik: e. Handbuch für d. Ausländerunterricht. – 9., unveränd. Aufl. Leipzig: Verlag Enzyklopädie, 1986. 737 S. 3. Schendels E. Deutsche Grammatik. Morphologie, Syntax, Text. 2. Auf. / Schendels E. Moskau: Vissja Skola, 1982. 400 S. 4. Theoretische Grammatik. Навчальний посібник для студентів ІV курсу (німецька мова) / упорядник Ж.Є.Потапова. Харків: НУА, 2017. 68 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: 1. Відвідування лекцій та активна участь в обговоренні питань, що висвітлюються та обговорюються. 2. Відвідування семінарських занять, виконання практичних завдань та активна участь в обговоренні питань, що висвітлюються та обговорюються. 3. Виконання завдань для самостійної роботи (*перелік питань для самостійного вивчення подано нижче) 4. Укладання термінологічного глосарію на 100 лексичних одиниць, який здається в письмовій та усній формі 5. Модульна контрольна робота Підсумкове оцінювання - залік. Критерії оцінювання за кожною формою контролю наведені в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська, німецька

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра германської філології та перекладу
Навчально-науковий інститут філології