Суфійська поезія гінді

Освітня програма: Мова і література гінді та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Суфійська поезія гінді
Код дисципліни
ННД 12.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мови і літератури гінді, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та гінді художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі Індії та України. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз гіндімовних текстів різних стилів і жанрів. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності. ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування фахових дисциплін «Середньовічна східна література»; володіння навичками літературознавчого аналізу гіндімовних текстів релігійно-філософського змісту.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів із суфізмом як особливим релігійно-філософським світоглядом, з життям і творчістю провідних представників суфійської літератури гінді, дати їм уявлення про місце суфійської літератури гінді у системі індійської літератури та її зв’язки з іншими літературними традиціями на різних історичних етапах. Дисципліна відноситься до блоку дисциплін вільного вибору студента і має теоретичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Ботвінкін Ю.В. Вайшнавізм і суфізм – чоловіча і жіноча суті божества // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Східні мови і літератури. К., 2000, Вип. 3. С. 8-11. 2. Довбня К.В. Мотив розлуки та зустрічі з "божественним" коханим у поезії Міри Баї // Літературознавчі студії: зб. наук. пр. 2011. Вип. 33. С. 144-148. 3. Парашурам Чатурведі. Суфі кавйа санграг. Прайаг // https://ia801600.us.archive.org/19/ items/in.ernet.dli.2015.346905/2015.346905.Sufi-Kavya.pdf 4. Сарла Шукла. Гінді суфі каві аур кавйа. Лакхнау, 2013. 5. Subramanian V.K. Sacred Songs of India. Delhi, 1996.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій, семінарських занять. Самостійна робота студентів передбачає відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації, реферати із запропонованих для опрацювання тем, виконання завдань на переклад і аналіз художніх текстів.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється протягом семестру із розрахунку: відповіді на семінарських заняттях, доповіді, презентації, письмові завдання, реферат – 36/60 балів; модульні контрольні роботи – 12/20 балів, підсумкова контрольна робота – 12/20 балів. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують оцінку «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «не зараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання контрольної роботи. Шкала відповідності підсумкових балів: 60-100 – зараховано; 0-59 – не зараховано.
Мова викладання
Українська, гінді

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології