Сучасні стратегії міжнародного цивілізаційного розвитку

Освітня програма: Міжнародна економіка (освітньо-наукова, маг)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Сучасні стратегії міжнародного цивілізаційного розвитку
Код дисципліни
ОК 06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН9. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави. ПРН10. Проводити аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники, які характеризують результативність їх діяльності. ПРН12. Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати ПРН26. Застосовувати інформацію про новітні явища і процеси, що відбуваються в міжнародній економічній системі, та формувати стратегії діяльності її суб’єктів у глобальному середовищі.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: сутність та механізми процесів в міжнародній економічній системі, особливості реалізації класичних та сучасних теорій розвитку людської цивілізації, тенденції та чинники їхнього формування міжнародної економічної системи та світового господарства. 2. Вміти: проводити самостійний аналіз процесів світового економічного розвитку, використовувати на практиці знання щодо стратегій розвитку країн та міжнародних організацій під час планування зовнішньоторговельної діяльності фірми; працювати з міжнародними базами даних, розраховувати економічні показники, обробляти статистичні дані, аналізувати статистичну інформацію
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: 1. Змістовий модуль 1. «Теоретичні засади аналізу міжнародних стратегій економічного розвитку в якому розглядаються закономірності світового економічного розвитку, переваги та недоліки глобальної економічної системи, концептуальні засади економічного розвитку та відповіді на зовнішні шоки. 2. Змістовий модуль 2. «Практичні аспекти міжнародних стратегій економічного розвитку», в якому розглядаються загальні підходи до формування стратегій розвитку країн та фірм, ефекти від інтеграційних процесів та їхній вплив а стратегічне планування, концептуальні підходи міжнародних організацій щодо сприяння розвитку країн та стратегічні орієнтири України в контексті розвитку. 4. Завдання (навчальні цілі): оволодіння знаннями щодо сутності, механізмів, чинників, що визначають економічний розвиток країн в умовах все зростаючого впливу зовнішніх факторів (включаючи шоки); формування навичок щодо якісного та кількісного аналізу процесів, що обумовлюють розробку стратегій розвитку країн; опанування методики дослідження проблем глобального та регіонального економічного розвитку; сформувати новий світогляд, що базується на концепції розвитку постіндустріального суспільства.
Рекомендована та необхідна література
1. Козак Ю.Г., Ковалевський В.В., Захарченко О.В. Міжнародні стратегії економічного розвитку: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.– Вид. 2-е, перероб. та допов. – К. : Авріо, 2011. – 355 с. 2. Мiжнароднi стратегiї економiчного розвитку: навчальний посiбник / ред. Ю. Г. Козак, В. В. Ковалевський, О. В. Захарченко. – К., 2011. - 256 с. 3. Макогон Ю.В., Лук'яненко Д.Г., Пахомов Ю.М., Пивоносов М.Ю., Філіпенко А.С. Міжнародні стратегії економічного розвитку: підручник під. заг. ред. д.е.н., проф. Ю. В. Макогона; — К. : Освіта України, 2009. — 420 с. 4. Міжнародні стратегії економічного розвитку: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Ю.Г.Козак [та ін.]. - Вид. 2-е, перероб. та допов. - К. : Центр учбової літератури, 2009. – 355 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Індивідуальне аналітичне завдання, завдання для самостійної роботи, презентація, іспит
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи завдання для самостійної роботи (есе), опитування, контрольну роботу, виконання індивідуального аналітичного завдання і презентацію та іспит. 1. Модуль 1: опитування, контрольна робота, самостійні завдання (есе) (Min. – 24 балів, Mах.-40 балів). 2. Виконання та презентація індивідуального аналітичного завдання (Min. – 12 балів, Mах.-20 балів). Індивідуальне аналітичне завдання – це дослідження стану економічного розвитку в обраній країні, її місця в світовій економічній системі, розробленої стратегії розвитку країни на найближчі 20 років та виявлення її відповідності світовим цивілізаційним, глобалізаційним та економічним тенденціям. Робота здається до початку сесії. Захист-презентація результатів дослідження здійснюється на передостанньому тижні навчання. За роботи, подані не в зазначений термін, відмінусовюється по 1 балу за кожен день прострочення.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Валентина Іванівна Середа
Маркетингу та бізнес-адміністрування
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Маркетингу та бізнес-адміністрування
Економічний факультет