Соціальна психологія

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальна психологія
Код дисципліни
ОК.37
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН (ПР 3; ПР 7; ПР 9; ПР 13; ПР 15; ПР 17; ПР 23). Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні знати основні поняття загальної, основні властивості та особливості функціонування психічних процесів. Уміти працювати з різними джерелами навчальної та наукової інформації, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки; аналізувати та пояснювати суспільні явища. Володіти елементарними навичками наукового дослідження; пошуку та обробки інформації навчального та наукового спрямування.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – засвоєння студентами основ соціально-психологічних знань та отримання навичок їх застосування в професійній діяльності, формування у студентів соціально-психологічного мислення. Анотація. Навчальна дисципліна «Соціальна психологія» є складовою освітньопрофесійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» галузі знань 23 «Соціальна робота» напряму підготовки 231 «Соціальна робота». У межах вивчення даної дисципліни розглядаються особливості визначення предмету, завдань, методів соціально-психологічного дослідження, проблеми спілкування, груп та особистості в соціальній психології, впливу групи на особистість тощо. Передбачається розгляд концептуальних питань та прикладних проблем соціальної психології. Значна увага приділяється аналізу питань та літератури, які винесені на самостійне вивчення студентами.
Рекомендована та необхідна література
Коваленко А. Б. Соціальна психологія /А. Б. Коваленко, М. Н. Корнєв. К.: Геопринт, 2006. 400 с. Heinzen, T., & Goodfriend, W. (2018). Social Psychology. Thousand Oaks, CA: Sage Publications. 561p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 3 змістові частини. Перша частина курсу – «Предмет, завдання та методи соціальної психології», Друга частина курсу – «Соціально-психологічні закономірності спілкування», Третя частина курсу – «Соціальна психологія груп та особистості». Форми навчання: лекції, семінари, групова робота, самостійна робота. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (усна відповідь, доповнення, доповідь на науковому семінарі, участь у дискусіях на лекціях та семінарських заняттях, проміжний контрольний тест, іспит).
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання семестрової роботи: усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і семінарах, модульна контрольна робота: 30/50 б. Презентація соціально-психологічного дослідження: 6/10 б. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, проміжні модульні контрольні роботи, презентація соціально-психологічного дослідження) та за самостійну роботу (підготовка доповіді). Усі види робіт за семестр мають у підсумку 36/60 б. Завершується дисципліна іспитом у письмовій формі 24/40 б.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юлія Владиславівна Романова
Кафедра соціальної психології
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної психології
Факультет психології