ДВС.1.04.02 3 Методи дослідження наноматеріалів

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ДВС.1.04.02 3 Методи дослідження наноматеріалів
Код дисципліни
ДВС.1.04.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність будувати адекватні моделі хімічних явищ, досліджувати їх для отримання нових висновків та поглиблення розуміння природи, в тому числі з використанням методів молекулярного, математичного і комп’ютерного моделювання. Здатність організовувати, планувати та реалізовувати хімічний експеримент. Здатність інтерпретувати, об’єктивно оцінювати і презентувати результати свого дослідження. Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати напрями та відповідні методи для їх розв’язання на основі розуміння сучасної проблематики досліджень в галузі хімії та беручи до уваги наявні ресурси. Здатність обирати оптимальні методи та методики дослідження. Володіння загальною методологією здійснення наукового дослідження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіння науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр». 2. Вміти цілеспрямовано та коректно до завдання досліджень самостійно застосовувати знання з загальної та неорганічної хімії, фізики, матеріалознавства, колоїдної хімії та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, добре володіти методами мікроскопії, працювати з науковометодичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в фізико-хімічних лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
У разультаті вивчення курсу надаються знання про класифікацію та поділ наноструктур на нульвимірні, одновимірні та двовимірні; основні фізичні явища та особливості перебудови енергетичного спектру в низькорозмірних напівпровідникових системах; особливості прояву квантово-розмірних ефектів в нульвимірних, одновимірних та двовимірних структурах; явище квантування енергетичного спектру електронів в сильних магнітних полях як в об’ємних напівпровідниках, так і в двовимірних системах; оптичні процеси за участю екситонних збуджень в квантових точках різного радіуса; основні технологічні методи одержання квантових шарів, нанониток, наночастинок та надграток; класифікацію напівпровідникових надграток та їхні фізичні властивості; можливості практичного застосування напівпровідникових квантових структур і надграток в опто-, мікро-, наноелектроніці та сучасних технологіях. Особлива увага приділяється методам дослідження нанорозмірних об'єктів: атомносиловій мікроскпопії, тунельній мікроскопії, електронній мікроскопії, флуоресцентній мікроскопії та ін.
Рекомендована та необхідна література
1. Волков С.В., Є.П. Ковальчук, В.М.Огенко, О.В. Решетняк. Нанохімія, наносистеми, наноматеріали. Київ - Наукова думка -2008 - 424с. Додаткова: 1. Shuwen Zeng, Dominique Baillargeat, Ho-Pui Ho and Ken-Tye Yong Chem. Soc. Rev., 014,43, 3426-3452 2. Hangxun Xu, Brad W. Zeiger and Kenneth S. Suslick, Chem. Soc. Rev., 2013,42, 2555-2567. 3. "Nanoscience and nanotechnologies: opportunities and uncertainties". Royal Society and Royal Academy of Engineering. July 2004. Retrieved 13 May 2011. 4. Lu Bai, Xiuju Ma, Junfeng Liu, Xiaoming Sun, Dongyuan Zhao, David G. Evans J. AM. CHEM. SOC. 2010, 132, 2333–2337. 5. Gang Chen, Yong Wang, Li Huey Tan, J. AM. CHEM. SOC. 2009, 131, 4218– 4219.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.2. – 10 балів/ 5 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3; 1.4 – 10 балів/ 5 балів 3. Лабораторні заняття – РН 2.1; 2.2; 3.1 – 30 балів/15 балів 4. Оцінювання презентації РН 4.1 – 10 балів/ 5 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку - 40 балів
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Булавко Геннадій Володимирович
Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій