Теорія соціальної роботи

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Теорія соціальної роботи
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР 1. Здійснювати пошук, аналіз і синтез інформації з різних джерел для розв’язування професійних завдань і встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між соціальними подіями та явищами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: визначення основних напрямів формування теорії соціальної роботи та межі застосування окремих теоретичних концептів у практиці соціального працівника; специфіку соціальних процесів в суспільстві, шляхів забезпечення успішної та ефективної діяльності соціального працівника в різних сферах соціальної практики; специфіку соціальної роботи з випадком та групою. Вміти: орієнтуватися у напрямах формування теорії соціальної роботи та визначати їх вплив на практичну діяльність соціального працівника; застосовувати окремі теоретичні моделі соціальної роботи у своїй науково-пізнавальній та практичній діяльності; систематизувати погляди, ідеї, факти для формування теоретичних і практичних доробок; використовувати теоретико-методологічний матеріал для підготовки дослідницьких робіт; планувати соціальну роботу згідно стратегічних програм та проектів, затверджених державними інституціями, усвідомлювати їхню мету та конкретизувати її в завданнях своєї діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є системний і послідовний виклад сучасної теорії соціальної роботи як основи формування наукового світогляду соціального працівника. У курсі представляються основні теоретико-методологічні засади дослідження специфіки соціальної роботи як галузі наукового пізнання, обґрунтувується можливість використання досягнень психологічної, соціологічної, соціально-психологічної, політологічної, культурологічної теорії та деяких інших фундаментальних і прикладних наук в сучасній практиці соціальної роботи; відстежується еволюцію поглядів і підходів до основ соціальної роботи, демонструються можливості організації діяльності соціального працівника в умовах розвитку громадянського суспільства, сучасні місце, роль і значення наукового забезпечення соціальної роботи у формуванні засад громадянської позиції фахівця соціальної сфери, його ресурсів у забезпеченні умов реалізації прав і свобод громадян в суспільстві та його розвитку у сучасному світі.
Рекомендована та необхідна література
1. Литва Л.А. Теорія соціальної роботи /автор-укладач Л.А. Литва; КНУ імені Тараса Шевченка. Київ-Одеса: Фенікс, 2020. 242 с. 2. Корнєв М.Н., Коваленко А.Б. Соціальна психологія: Підручник. К., 2СШ5, 2006. 400 с. Доступно з ресурсу: https://library.udpu.edu.ua/library_files/414683.pdf 3. Семигіна Т. Сучасна соціальна робота. - Київ: Академія праці, соціальних відносин і туризму, 2020. - 275 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, навчальне, творче репродуктивне завдання (презентація, есе, доповідь)
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, практичні завдання, презентація, есе, доповіді Максимальна кількість балів за семестр 60 балів. Форма проведення екзамену письмова, Мінімальна кількість балів допуску до екзамену 36 балів. Кількість балів набраних за семестр оголошується попередньо.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Андріївна Литва
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології