Історія соціальної роботи

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Історія соціальної роботи
Код дисципліни
ОК.08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 1., ПР 2., ПР3., ПР 14., ПР 15., ПР 16. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: теоретико-методологічні засади історії соціальної роботи; особливості соціономічних процесів, шляхів забезпечення успішної та ефективної опіки, допомоги, діагностики і реабілітації в різні періоди становлення соціальної роботи; нормативні та законодавчі документи щодо соціальної роботи;; Вміти: планувати соціальну роботу, усвідомлювати мету та конкретизувати її в завданнях; чітко визначати зміст, основні форми та методи соціальної благодійності, опіки та допомоги в різні історичні періоди; розпізнавати актуальні для сьогодення форми і методи соціальної допомоги в історичному досвіду минулого; систематизувати погляди, ідеї, факти для формування теоретичних і практичних доробок; використовувати історико-соціономічний матеріал для написання рефератів, курсових та дипломних робіт.
Зміст навчальної дисципліни
Метою даного курсу є знайомство студентів із процесом виникнення та розвитку соціальної роботи, теоретичної та практичної сторони соціальної допомоги. Під час викладання дисципліни розглядаються особливості інституціалізації форм і технологій соціальної роботи під впливом історичних змін. Багато уваги приділено вивченню еволюції поглядів і підходів до соціальної допомоги, а також феномену благодійництва і меценатства. В ході викладання курсу аналізується становлення соціальної роботи в різних країнах світу. Представлено, що зміна способу життя постає як детермінанта розвитку соціальної роботи
Рекомендована та необхідна література
1. 1. Лукашевич М.П., Мигович І.І.. Теорія і методи соціальної роботи: Навч.посіб. - 2-ге вид., доп. і випр. - К.:МАУП, 2003. 2. 2. Семигіна Т. Соціальна політика у глобальному вимірі: монографія. – К.: Пульсари, 2003. – 252 с. 3. 3. Семигіна Т. Сучасна соціальна робота. Київ: Академія праці, соціальних відносин і туризму, 2020. 275 с. 4. 4. Соціальна робота в Україні: навч.посібник / За ред. І.Д.Зверєвої. Г.М.Лактіонової. – К.: Наук.світ, 2003. 5. Попович Г. М. Соціальна робота в Україні і за рубежем: навч.-метод. посіб./ Г. М. Попович. – Ужгород: Гражда, 2000. 6.Психологія соціальної роботи: підручник / за ред. Ю.М. Швалба. – К.: «Основа», 2014. – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, практичні завдання, обговорення дискусійних питань
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді , практичні завдання, проекти, залік. Максимальна кількість балів за семестр 60 балів. Форма проведення заліку усна, відповідно до попередньо надісланих творчих завдань та проектів. Мінімальна кількість балів допуску до заліку 36 балів. Кількість балів набраних за семестр оголошується попередньо.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології