Сучасні скандинавські лінгвістичні дослідження

Освітня програма: Германська філологія і переклад (шведська мова та англійська мова)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Сучасні скандинавські лінгвістичні дослідження
Код дисципліни
ОК.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрямки і школи в лінгвістиці. ПРН 9. Характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи, основні поняття тощо) та прикладні аспекти обраної філологічної спеціалізації. ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного й літературного матеріалу зі шведської та англійської мов, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням класичних і новітніх методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна “Сучасні скандинавські лінгвістичні дослідження” передбачає попереднє володіння шведською мовою на рівні не нижче B2 згідно з Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти, а також базові теоретичні знання з історії та теорії шведської мови.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Сучасні скандинавські лінгвістичні дослідження” охоплює лекційні та семінарські заняття. На лекційних заняттях студенти знайомляться з актуальною тематикою й проблематикою лінгвістичних досліджень та дослідницькою інфраструктурою у Швеції та інших країнах Скандинавії, зокрема з установами й організаціями, які займаються проведенням лінгвістичних досліджень або їхньою підтримкою (Svenska Akademien, Institutet för språk och folkminnen, Svenska institutet) проєктом Språkbanken Text та інструментами й ресурсами, розробленими в його межах. На семінарських заняттях відбувається поглиблення отриманих під час лекційної частини навчальної дисицпліни знань шляхом підготовки доповідей з окремих аспектів та їхнього обговорення.
Рекомендована та необхідна література
1. Språkbanken. URL: https://spraakbanken.gu.se/ 2. Språkbanken. Stockholm-Umeå-korpus 2.0. URL: https://spraakbanken.gu.se/resurser/suc2 3. Språkteknologi.se. Lexikon och datasamlingar. Korpusar. URL: http://sprakteknologi.se/vad-aer-sprakteknologi/lexikon/korpusar 4. Textdatabaser. URL: https://www.isof.se/sprak/sprakradgivning/lankar-till-sprakhjalp/textdatabaser.html 5. WebCorp Live. URL: http://www.webcorp.org.uk/live/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи: лекції, семінарські заняття, самостійна робота. Методи викладання: Пояснювально-ілюстративний метод, метод проблемного навчання (проблемна лекція), дослідницький метод, підготовка та обговорення презентацій за результатами наукового пошуку, наукові дискусії, творчо-аналітичні завдання.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: тест, презентація (доповідь), творчо-аналітичне завдання. Підсумкове оцінювання – залік. Критерії оцінювання за кожною формою контролю наведені в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська, шведська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра германської філології та перекладу
Навчально-науковий інститут філології