Бізнес-дискурс в інтернет-комунікації
Освітня програма: «Українська і англійська мови: переклад та редагування»
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Бізнес-дискурс в інтернет-комунікації
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями українською та англійською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації.
ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати диференційні критерії розрізнення інтернет-комунікації з-поміж інших видів комунікації. Уміти аналізувати різні комунікативні ситуації і практичні задачі. Володіти елементарними навичками наукового дослідження, порівняльним методом, критично мислити та володіти навичками інформаційної гігієни.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів із ключовими напрямами бізнес-лінгвістики, її витоками і соціально-історичними передумовами виникнення, визначення специфіки і практичного значення інтернет-комунікації в бізнес-сфері. Курс «Бізнес-дискурс в інтернет-комунікації» є вступним курсом у вибірковому блоці «Бізнес-лінгвістика». У цьому курсі визначаються основні теоретичні поняття бізнес-лінгвістики та окреслюються шляхи практичних реалізацій перекладу, редагування та текстотворення у бізнес-сфері. Бізнес-лінгвістика розглядається як перспективний міждисциплінарний напрям прикладної лінгвістики з дослідження застосування мовних ресурсів у бізнесі та сфера взаємодії бізнес-лінгвістики із суміжними галузями. Визначається дискурсивний підхід як ключовий підхід у бізнес-лінгвістиці, розглядається поняття бізнес-дискурсу і аналіз функціонування мови в бізнес-контексті.
Рекомендована та необхідна література
1. Бацевич Ф.С. Основи комунікативної лінгвістики. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2004. 2. Гол Дж. Онлайнова журналістика / Джим Гол. – К. : К.І.С., 2005. 3. Єлісєєва С. В. Сучасні підходи до вивчення інтернет-повідомлень у лінгвістиці / С. В. Єлісєєва. – URL : http://lib.chdu.edu.ua/pdf/novitfilolog/12/84.pdf 4. Крейг Р. Інтернет-журналістика: Робота журналіста і редактора у нових ЗМІ. К. : «Києво-Могилянська академія», 2007. 5. Мелещенко О. К. Інтернет-технології в сучасній журналістиці: моделі та практика : навч. посіб. / О. К. Мелещенко. – К. : КиМУ, 2005. 6. Мережі і мережні війни: Майбутнє терору, злочинності та бойових дій / За ред. Дж. Арквілли, Д.Ронфельдта; Пер. з англ. А.Іщенка. – К. : Вид. дім «Києво-Могилянська акад.», 2005. 7. Чемеркін С. Г. Мова інтернет-комунікації // Українська мова: Енциклопедія. Вид. 3-тє. — К.: Українська енциклопедія, 2007. — С. 365–366. 8. Чемеркін С.Г. Українська мова в Інтернеті: позамовні та внутрішньоструктурні процеси. – К., 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається з балів за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теор. матеріалу для підготовки до аудиторної: домашні завдання, доповнення, тест) та за самост. роботу (написання індивідуального творчого завдання, опрацювання наук. л-ри). Усі види робіт за семестр мають у підсумку: макс. - 60 балів, мін. - 36 балів. Підсумкове оцінювання - іспит у формі тесту. Підсумкова кількість балів з дисципліни (макс. 100) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Допуск до іспиту передбачає успішне виконання студентом завдань і роботу впродовж усього семестру.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Оксана
Михайлівна
Мацько
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології