Традиційна логіка

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Традиційна логіка
Код дисципліни
ОК.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово, використовувати мови для ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 4. Організовувати процес навчання і самоосвіти. ПРН 16. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв’язанні складних проблем у професійній діяльності, нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
2. Вимоги до вибору навчальної дисципліни: 1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи історичного розвитку людства, загальну характеристику природної мови. 2. Вміти виявляти структурні компоненти міркування в текстах різноманітного характеру. 3. Володіти елементарними навичками роботи з фаховою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна знайомить студентів з предметом та методом логіки як науки, історичними етапами розвитку логічного знання, рівнями та вимірами логіко-семіотичного аналізу. Розглядаються види та структура значення імені, принципи теорії іменування, структура та види понять, відношення між поняттями, логічні операції над поняттями. Визначаються правила логічних операцій над поняттями. Розглядаються види висловлювань, структура та види простих суджень, відношення між простими судженнями, логічні сполучники. З’ясовуються специфіка та види дедуктивних та правдоподібних міркувань. Пояснюються основні формально-логічні закони. Розглядаються логічні основи аргументації.
Рекомендована та необхідна література
1. Конверський А.Є. Традиційна логіка. 2-ге вид. перероб. та доп. – К., 2020. 2. Конверський А.Є. Критичне мислення. 2-ге вид. перероб. та доп. – К., 2020. 3. Конверський А.Є. Логіка (традиційна та сучасна). – К., 2008. 4. Хоменко І.В. Логіка. – К., 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, передбачена співбесіда з тих питань, які винесено на підсумкову контрольну роботу. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра логіки
Філософський факультет
Кафедра логіки
Філософський факультет