Підсумковий екзамен з української мови та перекладу

Освітня програма: Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Підсумковий екзамен з української мови та перекладу
Код дисципліни
ННД.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПРН 9. Знати систему української мови. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Створювати усні й письмові тексти різних жанрів і стилів українською мовою. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 14. Використовувати українську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у різних сферах життя. ПРН 18. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати мовні факти, інтерпретувати й адекватно перекладати (з української мови на рідну та навпаки) усні й письмові тексти різних стилів і жанрів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Опанування ПРН з таких дисциплін: 1) Сучасна українська мова: Лексикологія / Словотвір; 2) Сучасна українська мова: Морфологія; 3) Сучасна українська мова: Синтаксис; 4) Переклад з рідної мови на українську.
Зміст навчальної дисципліни
Мета підсумкового іспиту – перевірити рівень теоретичних знань випускників, сформованість практичних навичок у галузі української мови і перекладу, опанування програмних результатів навчання.
Рекомендована та необхідна література
1. Бевзенко С.П., Литвин Л.П., Семеренко Г.В. Сучасна українська мова. Синтаксис: Навчальний посібник. Київ, 2005. 270 с. 2. Дідківська Л.П., Швець Г.Д. Сучасна українська мова. Синтаксис (у двох частинах): навчальний посібник для іноземних студентів. Видання 2-е, виправл. і доповн. Київ, 2020. 182 с. та 72 с. 3. Дудик П.С. Синтаксис української мови: підручник. Київ, 2010. 384 с. 4. Загнітко А.П. Український синтаксис: теоретико-прикладний аспект. Донецьк, 2009. 137 с. 5. Сучасна українська мова: Синтаксис: Підручник / за ред. А.П.Мойсієнка. Київ : 2013. htts:// alo.ua/ …/ suchasna-ukrains-ka –mova – sintaksis – pidruchnik-za-red-a-k-mojsienka/html
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Під час складання підсумкового іспиту студентам пропонують теоретичні питання з сучасної української мови та практичні завдання з перекладу; перевіряють рівень засвоєння ними теоретичних знань та сформованість практичних навичок у галузі української мови й перекладу. Іспит відбувається в усно-письмовій формі і передбачає відповіді на теоретичні питання з лексикології, словотвору, морфології і синтаксису української мови та виконання перекладу з рідної мови на українську.
Методи та критерії оцінювання
Екзаменаційний білет складається з питань теоретичного та практичного характеру. Критерії оцінювання. Усна відповідь із сучасної української мови – загалом 60 балів, за кожне з трьох питань 20 балів, а саме: 1. Сучасна українська мова: Лексикологія / Словотвір – 20 балів; 2. Сучасна українська мова: Морфологія – 20 балів; 3. Сучасна українська мова: Синтаксис – 20 балів. 4. Письмове завдання з перекладу з рідної мови на українську – 40 балів.
Мова викладання
українська