Фольклор та давня турецька література

Освітня програма: Турецька мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Фольклор та давня турецька література
Код дисципліни
ННД.20.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію турецької й англійської мов і літератур і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі (відповідно до обраної спеціалізації). ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанувати дисципліну «Фольклор та давня турецька література»;знати найбільш значні етапи в розвитку історії турецької літератури до XIII ст.;знати теоретичні основи турецької літературі до ісламського періоду, різновиди жанрів;володіти елементарними навичками аналізу віршів та оповідань як в усної народної літературі так і творів ашугів та придворних поетів того періоду.
Зміст навчальної дисципліни
«Фольклор та давня турецька література» розглядається як навчальна дисципліна, яка аналізує основні підходи до періодизації історії турецької літератури; вивчає літературні течії, їх концепції та представників; вміє застосовувати у подальшій професійній діяльності результати набутих знань щодо історії турецької літератури; аналізує явища літературного процесу у світовій та національній площинах. Мета дисципліни – формування у студентів початкових уявлень в галузі літератури Туреччини ; отримання уявлення про основні закономірності її становлення та історичного розвитку, про її положенні в системі світової літератури і зв'язках з іншими літературними традиціями на різних історичних етапах а також ознайомлення з історією турецького літературного процесу, його жанровою специфікою до ісламського періоду та творчістю письменників періоду дивана.
Рекомендована та необхідна література
1.Халимоненко Г. І.Історія турецької літератури / Г. І. Халимоненко. Ч. 2. К.: [б.и.], 2001. 315 с. 2.Köprülü M.Fuat. Edebiyat Araştırmaları.1. Ankara: Akçağ Yayınları, 2004. 380 s. 3.Kaya, Doğan. Halkbilim Araştırmaları. İstanbul: Kitabevi, 2002. 720 s. 4.Boratav, Pertev Nail. Halk Hikayeleri ve Halk Hikayeciliği. İstanbul: Tarih Vakfı, 2011. 220 s. 5.Gömeç Saadettin. Türk Destanlarına Giriş. Ankara: Akçağ Yayınları, 2009. 535 s. 6.Türk Edebiyat Tarihi. (Editörler: Talat Sait Halman, Osman Horata, Yakup Çelik..) Ankara: Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2006. 691 s. 7.MetinAnd.Başlangıcından 1983'e TürkTiyatroTarihi. İletişimYayıncılık A. 7. BASKI 2 , İstanbul. 2014 208s. 8.Üstüner Kaplan. Divan ŞiirindeTasavvuf. Ankara: BirleşikDağıtımKitabevi, 2007. 482 s.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Робоча програма навчальної дисципліни впродовж семестру передбачає такі форми навчання : лекції, семінарські заняття, самостійна робота. Семестрове оцінювання таких видів робіт, як індивідуальні виступи, доповнення, обговорення проблемних питань, участь у дискусіях, індивідуальні завдання (фіксовані виступи та захист презентацій, творчих робіт тощо), виконання контрольних робіт, здійснюється під час семінарських занять, які відбуваються за розкладом в он-лайн або в оф-лайн режимі та модульну контрольну роботу. Закінчується заліком.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на семінарах: 19 - 32 балів. 2. Аналіз творів у письмовій формі: 8 - 14 балів. 3. Написання тез (до 3 стор.), 2а. презентація доповіді (10 хв.): 10 - 14 балів. 4. Написання модульної контрольної роботи: 23 - 40 балів.
Мова викладання
Турецька

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сабріє Едемівна Сластьон
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології