Вступ до тюркського мовознавства

Освітня програма: Турецька мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вступ до тюркського мовознавства
Код дисципліни
ННД.16.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та турецькою й англійською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію турецької й англійської мов і літератур і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання. ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові знання з загального мовознавства, історії країни, мова якої вивчається, фонова інформація лінгвокраїнознавчого формату.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Вступ до тюркської філології» є сегментом Комплексної дисципліни «Загальна та спеціалізована лінгвістика» та викладається у IІ-ому семестрі бакалаврату – відповідно до навчального плану ОП програми «Турецька мова і література та переклад, англійська мова». Дисципліна є невід’ємною складовою формування фахової компетенції майбутніх фахівців у галузі турецької філології. Цей курс ґрунтується на закладену на базових знаннях із загального мовознавства, історії Туреччини, його мета полягає в поглибленні знань про розвиток філологічних напрямів у країнах тюркського світу та історії формування наукових шкіл, що експлікують проблематику тюркської лінгвістики. Викладання дисципліни проводиться у вигляді лекційних та практичних занять українською та турецькою (частково) мовами. Викладається протягом одного семестру, завершується дисципліна заліком.
Рекомендована та необхідна література
1. Загнітко А.П. Теорії сучасних лінгвістичних вчень: [навч. посіб.]. Вінниця: Твори, 2019. 527 с. 2. Кралюк П. Півтори тисячі років разом: Спільна історія українців і тюркських народів. Харків : Фолио, 2018. 256 с. 3. Кримський А.Ю. Тюрки, їх мови та літератури. І. Тюркські мови. Вип. ІІ. К.: ВПЦ «Київський університет», 2007. 106 с. 4. Мосенкіс Ю.Л. Тюркські мови у світовому мовотворчому процесі. Кіммерійці, таври і кримознавство. К.-Умань: СПД Жовтий, 2009. 196 с. 5. Gabain, A. von. Eski Türkçe’nin grameri / Çev.: Mehmet Akalın. Ankara: TDK yayınalrı (532), 2007. XXIII, 313 s. 6. Bozkurt F. Türklerin dili. Ankara: Kültür Bakanlığı, 2002. 744 s. 7. Eren H. Türklük bilimi sözlüğü. I. Yabancılar türkologlar. Ankara: TDK yay., 1998. 393 s.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття; семінарські заняття; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння); (комунікація); (автономність та відповідальність), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Контрольна робота: 9 - 15 балів. 2. Презентація: 12 - 20 балів. 3. Виконання індивідуального завдання з опису мови (на вибір): 12 - 20 балів. 4. Аналіз джерелознавчої літератури з теорії порівняльного мовознавства: 9 - 15 балів. 5. Підсумкова контрольна робота: 12 - 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир Миколайович Підвойний
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології