Позакласна і позашкільна робота з географії

Освітня програма: Географія 2022 (бакалавр)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Позакласна і позашкільна робота з географії
Код дисципліни
ОК.21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4. Знати та розуміти особливості навчання різнорідних груп учнів ПРН 9. Володіти формами та методами виховання учнів, уміти відстежувати динаміку особистісного розвитку дитини. ПРН 11. Володіти здатністю цінувати різноманіття та мультикультурність ПРН 21. Характеризувати і оцінювати природні умови і ресурси, населення та господарство світу і України ПРН 24. Дотримуватися самому під час польових навчальних практик та формувати відповідальне ставлення учнів до природи ПРН 30. Самостійно здійснювати польові та прикладні фізико-географічні, суспільногеографічні дослідження, що необхідні для організації практичних занять з географії
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів Педагогіка, Психологія, Організація роботи вчителя географії та курсів з вивчення окремих компонентів навколишнього природного середовища. 2. Знання теоретичних основ базових географічних теорій та концепцій. Знання і розуміння основних просторово-часових закономірностей будови географічної оболонки, та масштабності її сприйняття для орієнтування в географічному просторі.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна є невід’ємною частиною фахових знань в області методів, технологій та інноваційних підходів до організації позакласної та позашкільної роботи з географії. Дана дисципліна інтегрує в собі знання з сутності, історії розвитку, організаційних форм позакласної та позашкільної роботи з географії, видів шкільних закладів оздоровлення та відпочинку, а також позашкільних навчальних закладів, готуючи студентів до подальшої фахової роботи в школі.
Рекомендована та необхідна література
Бех І.Д., Радул В. Педагогічна культура і розвиток соціальної зрілості особисті вчителя Наукові записки. Випуск 32. Ч.1. Серія “Педагогічні науки”. – Кіровоград : РВЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 2001. – С. 19. 2. Галузинський В.М. Педагогіка. Київ., “Вища школа” 1995 р. – С. 48-50. 3. Карпенчук С.Г. Теорія і методика виховання : навч. посібник. – К. : Вища школа, 1997. – С. 22. 4. Концепція позакласної виховної роботи в загально-освітній школі – К., 1991. – С. 34. 5. Кузь В.Г., Руденко Ю.Д., Сергійчук З.О. Основи національного виховання. Умань, 1993. – С. 210. 6. О.М. Пархоменко. Теоретичні основи організації позакласної виховної роботи та її значення у формуванні особистості молодшого школяра // Зб. конф. ІПВ 2017 Вип. 21. Кн. 2. С. 135-144.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, практичні
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, екзамен
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Вікторович Гайдай
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет