Санітарно-гігієнічні контроль та експертиза

Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Санітарно-гігієнічні контроль та експертиза
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Володіти та застосовувати знання та уміння із загальної та професійної підготовки при вирішенні спеціалізованих завдань. Аналізувати результати досліджень морфологічно-функціонального стану організму та довкілля, оцінювати значимість показників. Аргументувати висновки та виявляти зв'язки між сучасними концепціями в організації процесу управління на кожному етапі професійної діяльності. Демонструвати поглиблення базових знань за допомогою самоосвіти, демонструвати уміння представити і оцінити власний досвід та аналізувати й застосовувати досвід колег, демонструвати здатність обміну досвідом з іншими спеціалістами. Надавати консультативну допомогу, пов'язану з професійною діяльністю. Виконувати вимоги посадових інструкції, самоудосконалюватись. Виявляти, узагальнювати та вирішувати проблеми, що виникають в процесі професійної діяльностi Ta формувати почуття відповідальності за виконувану роботу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичного та практичного матеріалу навчальних дисциплін, якi викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр», та спеціальних дисциплін, таких як «Біохімія патологічних процесів», «Мікробіологія», «Епідеміологія», «Хімія», «Методологія науково-дослідної робота iн. 2. Володiння елементарними навичками системного аналізу. 3. Знання базових принципів основних лабораторних методів досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Санітарно-гігієнічні контроль та експертиза» Є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» галузі знань 22 «Охорона здоров'я» спеціальність 224 «Технології медичної діагностики та лікування» спеціалізація «Лабораторна діагностика>> професiйної кваліфікації лікар-лаборант (медицина)» за освітньою програмою «Лабораторна діагностика». Дана дисципліна с одним з найважливіших видів експертизи, оскільки її метою є пiдтвердження безпеки товарiв для споживачів. Необхідність її обумовлена правом громадян України на безпеку товарів, що передбачено Законом України «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини.
Рекомендована та необхідна література
1. Конституція України. 2. Основи законодавства України про охорону здоров'я. 3. Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемiчного благополуччя населенна". 4. Гігієна та екологія : підручник / [В. Г. Бардов, С. Т. Омельчук, Н. В. Мережкіна та ін.] ; за заг. ред. В. Г. Бардова. - Вінниця: Нова Книга, 2020. – 472 с. 5. Гігієна харчування з основами нутріціології / В. І. Ципріян та ін. Навчальний посібник. - К.: Здоров'я, 1999. - 568 с 6. Даценко 1.1., Габович Р. Д. Профілактична медицина. Загальна гігієна з основами екології. К.: Здоров’я, 1999. – 692 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції та лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: модульні контрольні роботи, реферат/доповідь, лабораторні роботи. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Клінічної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”