Епідеміологія та принципи доказової медицини

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Епідеміологія та принципи доказової медицини
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР.16. Планувати та втілювати систему санітарно-гігієнічних та профілактичних заходів виникнення та розповсюдження захворювань серед населення. ПР.17. Аналізувати епідеміологічний стан та проводити заходи масової й індивідуальної, загальної та локальної профілактики інфекційних захворювань. ПР.18. Аналізувати та оцінювати державну, соціальну та медичну інформацію з використанням стандартних підходів та комп’ютерних інформаційних технологій. ПР.19. Оцінювати вплив навколишнього середовища на стан здоров`я населення в умовах медичного закладу за стандартними методиками.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування та вміння самостійно застосовувати знання з навчальних дисциплін «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика», «Медична інформатика», «Медична хімія», «Біологічна та біоорганічна хімія», «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Безпека життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки», «Патоморфологія», «Патофізіологія», «Фармакологія», «Пропедевтика внутрішньої медицини»; вміння працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Епідеміологія та принципи доказової медицини» є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина». «Методологія доказової медицини» є вибірковою дисципліною, яка охоплює вивчення понять, термінології, найбільш ефективні засоби. Навчальна дисципліна «Епідеміологія та принципи доказової медицини» навчає студентів бути в курсі найбільш ефективних та безпечних методів діагностики і лікування, приймати рішення з урахуванням найкращих сучасних доказових даних, забезпечити найбільш ефективне і об’єктивне прийняття рішень у лікуванні хворого.
Рекомендована та необхідна література
Андрейчин М.А., Копча В.С. Епідеміологія: - Тернопіль: Укрмедкнига, 2000. – 372 с. Інфекційні хвороби / М.Б. Тітов, Б.А. Герасун, Л.В. Шевченко та інші / За ред. М.Б. Тітова. К.: Вища шк. 1995. – 567 с. Синяк К.М., Гирін В.М. Епідеміологія з основами медичної паразитології. К.: Здоровʼя, 2001. – 461 с. Чорновіл О.В. Клінічне медсестринство в інсектології: підручник. – К.: Медицина, 2010. – 408 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумковий контроль, презентації / доповіді, усні відповіді /доповнення, оцінювання виконання практичних занять. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”