Спеціальні гідрогеологічні розрахунки

Освітня програма: Гідрогеологія

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Спеціальні гідрогеологічні розрахунки
Код дисципліни
ВК 1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати особливості формування та оцінки експлуатаційних запасів підземних вод у типових та специфічних гідрогеологічних умовах; вміти оцінити вплив експлуатації підземних вод на оточуєче середовище. Вміти обирати методи оцінки експлуатаційних запасів підземних вод в залежності від гідрогеологічних умов; проводити розвідку родовищ підземних вод.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати знання з загальної гідрогеології, гідрології та геології, динаміки підземних вод, оцінки запасів підземних вод
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення студентів з принципами і особливостями типізації родовищ підземних вод, принципами формування родовищ за складністю гідрогеологічних умов, особливостями оцінки ЕЗПВ у специфічних умовах їх відбору та використання, а також можливостями математичного моделювання, його перевагами та недоліками при оцінці запасів підземних вод
Рекомендована та необхідна література
1. Дробноход М.І. Оцінка запасів підземних вод – ВПЦ «Київський університет»: 2008 р. 2. Дробноход М.І. Оцінка запасів підземних вод - Вища школа: 1980 р. 3. Інструкція із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ питних і технічних підземних вод. ДКЗ України. Зареєстрована в Мін`юсті України 29 лютого 2000 р. за № 109/4330 4.Мандрик Б.М., Чомко Д.Ф., Чомко Ф.В. Гідрогеологія. – Київ.: ВПЦ Київський університет. 2005. 5. Положення про стадії геологорозвідувальних робіт на підземні води (гідрогеологічні роботи). Затверджена наказом Мінекоресурсів України 16 липня 2001 р. за № 260. - К.: 2001. -20 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійне навчання студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль передбачає виконання практичних робіт та проведення 2 письмових контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Студент не допускається до підсумкового оцінювання, якщо під час семестру набрав менше 20 балів. Протягом семестру студент може набрати від 36 до 60 балів. Під час іспиту студент може отримати від 24 до 40 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрогеології та інженерної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"